Böyle Ceza görülmedi!

Böyle Ceza görülmedi!
İstanbul'da 4 yıl önce ilköğretim öğrencisi kızıyla tartışan okul arkadaşının boğazını sıkıp ağzına karabiber sürdüğü iddiasıyla adam yaralama suçundan yargılanan işkadını Duygu Sezercan, 2 ay hapse mahkum oldu...

Cezası paraya çevrilen Serencan ayrıca 10 bin TL tazminat cezasına da çarptırıldı.

Yaklaşık 4 yıl önce meydana gelen olayda, o dönemde İstanbul Erkek Eğitim Vakfı İlköğretim Okulu ikinci sınıf öğrencisi olan kız çocuğu S.T., servis arkadaşı ile tartıştı. Bir gün sonra arkadaşının annesi Duygu Sezercan, sabah servise binerek “Kızımla neden tartışıyorsun” diye bağırıp, küçük kızın boğazını sıkarak ağzını açtı ve elindeki karabiberi döktü. Ayrıca küçük kızın gözlerine de karabiber attı.

S.T.'nin annesi ve babası olayı duyar duymaz kızlarını hastaneye götürerek, tahriş olan boğazını tedavi ettirdi. Aile, savcılığa da şikâyetçi oldu. Savcı soruşturma sonunda Sezercan hakkında, okul servisine elinde karabiberle binmesi nedeniyle saldırıyı planlayarak gerçekleştirdiğine kanaat getirerek 'adam yaralamak' suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

YARGITAY ONADI
Üsküdar 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen davada işkadını Sezercan, küçük kızı sadece uyardığını söyleyerek kendini savundu. Tanıklık eden servis şoförü ise velinin küçük kızın gözüne ve ağzına da karabiber döktüğünü anlattı. Mahkeme, sanığı 2 ay hapis cezasına çarptırdı. Ceza 1000 lira para cezasına çevrildi. Mahkemenin bu kararı, Temmuz 2010'da Yargıtay tarafından da onandı. Karabiberli saldırı içtihatlara “adam yaralama” suçu olarak geçti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com