Böyle dünya lideri olmaz

Böyle dünya lideri olmaz
Mustafa Sarıgül’ün Başbakan için 'dünya lideri' demesine Kılıçdaroğlu'ndan sert tepki geldi.

CHP’ye katılma süreci sancılı geçen ve sonunda dilekçe vererek partiye katılan Sarıgül katıldığı radyo programında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için “dünya lideri” dedi.
 
Kral FM’de yayınlanan radyo programı Gezegen Mehmet’in “Diyelim ki aday oldunuz ve seçimi kazandınız, İBB başkanı oldunuz. Başbakan ülkeyi yönetiyor, AK Parti hükümeti var. İstanbul’da işler aksar gibi durum olur mu? Şişli’deki belediye başkanlığı döneminizde böyle bir aksama yaşadınız mı?” sorusuna Sarıgül şöyle cevap verdi: “Ben 14.5 yıldır belediye başkanıyım, uzun yıllardan beri AK Parti ile çalışıyorum. Sayın Başbakan dünya lideri artık, İstanbul’la ilgilenmez. Bu zaten doğru bir şey değil.”
 
KILIÇDAROĞLU’NDAN TEPKİ GECİKMEDİ
 
Katıldığı televizyon programında Sarıgül’ün bu konuşmasına tepki gösteren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Dünya lideri olan bir kişinin, öncelikle kendi komşularıyla ilişkileri iyi olur. Erdoğan’ın ilişkileri İran’la mı iyi, Irak’la mı iyi, Suriye ile mi iyi Mısır ile mi? Hiçbiriyle iyi değil. Liderlik farklı bir şeydir. Kendi ülkesinde lider olamayanın, dünyada lider olma şansı yok. Sizin kendi kendinizi dünya lideri olarak ilan etmenizin anlamı yoktur. Başkalarının sizi lider olarak görmesi gerekir. Yabancı bir basın mensubu soru sorduğu zaman, o lider olan kişinin basın mensubunu suçlama hakkı var mı” ifadelerine yer verdi. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com