Böyle Hırsızlık Görülmedi!

Böyle Hırsızlık Görülmedi!
Görev yaptığı hastaneyi soyan hırsız, yakalanınca öyle bir şey söyledi ki...

Görev yaptığı üniversite hastanesindeki kitapları, demirbaşları çaldı. Profesöre emanet edilen kitabı da çalınca "kletomanım" dedi, ama kurtulamadı

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Emrullah Rıza Çetingöz'ün kitabını çaldığı ileri sürülen yardımcı sağlık personeli 45 yaşındaki S.K. polis tarafından yakalandı. Suçunu kabul eden ve hırsızlık hastalığı (kleptomani) bulunduğu ileri sürülen S.K.'nın evinde yapılan aramada hastaneye ait çok sayıda demirbaş bulundu. Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Eyüp Hazan'ın da şikayetçi olduğu S.K. tutuklandı.

EMANET

Polise başvuran Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Ana Blim Dalı Başkanı Prof. Dr. Emrullah Rıza Çetingöz, kendisine emanet edilen tıp kitabını bıraktığı yerde bulamadığını, güvenlik kameralarını izlediğinde, yanında yardımcı sağlık personeli olarak çalışan S.K.'nın (45) aldığını gördüğünü, şikayetçi olduğunu dile getirdi.

"HIRSIZLIK HASTALIĞIM VAR"

Yapılan şikayet üzerine harekete geçen İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, S.K.'yi gözaltına aldı. Emniyete götürülen S.K., kitabı kendisinin aldığını, kleptomani denilen hırsızlık hastalığı olduğunu dile getirdi. Ekipler ifadesinde hırsızlık hastalığı bulunduğunu belirten S.K.'nın evinde de arama yaptı.

HASTANE MALZEMELERİ EVDE ÇIKTI
Yapılan arama sonucu çalıntı kitap, bilgisayar kasası, digital fotoğraf makinası, bir dizüstü bilgisayar, projeksiyon cihazı, kumandası, taşıma çantası, LCD monitör, iki hoparlör ve flash bellek ele geçirildi.

BAŞHEKİM DE ŞİKAYETÇİ OLDU
Bu gelişme üzerine Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Eyüp Hazan da emniyete gelerek 18 yıldan bu yana hastanede çalıştığı öğrenilen zanlı S.K.'dan şikayetçi oldu. Hakkındaki işlemler biten S.K., "Resmi kurumdan hırsızlık" yapma suçundan adliyeye sevkedildi. S.K., emniyet binası çıkışında, "Hastayım" dedi. Hakim karşısına çıkan S.K. tutuklandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com