Böyle Vahşet Görülmedi!

Böyle Vahşet Görülmedi!
Beşiktaş ile Bursaspor taraftarları arasındaki düşmanlığa varan rekabetteki son gerçek tüyleri diken diken etti... Bursalılar, siyah-beyaz ineğe acımadı...

Beşiktaş ile Bursaspor taraftarları arasında düşmanlık sınırlarına varan rekabette ortaya çıkan son gerçek tüyleri diken diken etti. Yeşil-Beyazlı taraftarların, sırf rengi siyah-beyaz olduğu için yol kenarında otlayan bir ineği hunharca kestikleri açıklandı.

ÖZGENER' DEN ŞOK EDEN AÇIKLAMA
Bu kanları donduran olayı açıklayan ise sporda şiddet sorununu araştıran meclis komisyonuna bilgi veren Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener oldu. Meclis Araştırma Komisyonu'na bilgi veren Özgener, "Taraftarlar arasındaki birbirine karşı tahammülsüzlüğü düşündürücü boyutlara varmıştır. Toplum olarak bir an önce yapmamız gerekenleri el birliğiyle yapmalıyız. Aydın yolu üzerinde otlayan bir ineğin sadece ve sadece rengi siyah-beyaz olduğu için kesildiğini biliyorum" diyerek şok eden gerçeği açıkladı. Son olayların vahim olduğunu vurgulayan Özgener, "Ne yazık ki olaylar yapanlara kar kalıyor" dedi.

TFF YETMEZ
Federasyon olarak olayları tek başlarına engellemelerinin zor olduğunu belirten Özgener, "Geçen yıl 1.2 milyon lira ceza kesildi, sadece 100 bin lira tahsil edildi. Para cezası kesilen yeşil kart çıkarıp para cezasını ödemekten kurtuluyor" dedi. Gerekli yasaların bir an önce çıkarılması gerektiğini belirten Özgener, "Kamera sistemi odasında federasyon da yer almalı. Seyircinin azlığı şiddet olayları yüzünden" dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com