Böyle yalan görülmedi!

Böyle yalan görülmedi!
Hatay Cilvegözü Sınır Kapısı'nın Türk tarafında patlayan araç hakkında binbir türlü yalan!

Hatay'ın Cilvegözü Sınır Kapısı'nın Türk tarafında patlayan araca ilişkin söylenen yalanlar pes dedirtti. Bomba yüklü araç, Türk topraklarında bulunmasına rağmen, hükümet yetkilileri ve yandaş medya, aynı dili kullandı. Hükümet ve medya, "Araç Suriye'den geliyordu. Türk sınırına iki kilometre kala patladı" ifadesini kullandı.

Oysa ki; bu gerçek değil! Aracın Türkiye'den Suriye'ye doğru gittiğini gören Cilvegözü Muhtarı Mahmut İri, "Araba Suruyi yönünde seyrediyordu" açıklamasını yaptı.

Keza; patlamanın ardından ölen 12 kişinin Türk olması da aracın Türkiye topraklarında patladığının en somut kanıtı. Patlamada yaralanan Türk sınır görevlilerinin varlığı da aracın Suriye'den girişte değil, Türk toprağında patladığını gösteriyor.

Hükümet ve yandaş medya, bu gerçeğin üstünü örtebilmek için aynı ifadeleri kullanıyor. Aracın Türkiye topraklarında bulunduğu ve bomba yüklü olduğu bilinmesin diye yalan söyleniyor. Öyle ki; Türk gümrük görevlilerinin yaralanması bile bu yüzden TV'lerden duyurulmuyor.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com