Böylesi İlk Kez Oldu

Böylesi İlk Kez Oldu
Protestocular Konuşma Yapan Rektörü Kırmızıya Boyadı.

Kosova'da rektörün kürsüde konuşma yaptığı esnada Kürsüye yaklaşan 2 kişi yanlarında getirdikleri 3 şişe kırmızı boyayı rektörün yüzüne ve elbisesine döktü.

Kosova'da Priştine Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muje Rugova, üniversitenin 41. kuruluş yıl dönümü kapsamında düzenlenen programda konuşma yaptığı esnada 'Kendin Karar Al' adlı sivil toplum hareketi üyesi 2 kişi kürsüye yaklaştı ve yanlarında getirdikleri 3 şişe kırmızı boyayı rektörün yüzüne ve elbisesine döktü.

Protesto ile bir süre şaşkınlık yaşayan rektör, sonrasında hiçbir şey olmamış gibi konuşmasına devam ederek,

"Demokraside böyle şeyler olur. Aranavut halkı kırmızıyı sever bu nedenle beni de kırmızıya boyadıkları için kızmıyorum" dedi.

Bu arada rektöre boyalı saldırıda bulunan 2 kişi polis tarafından gözaltına aldındı.

Saldırıya uğrayan rektör hakkında üniversitede yolsuzluk yaptığına dair Kosova basınında zaman zaman yer alıyor.

KENDİN KARAR AL HAREKETİ

Rektöre boyalı saldırı gerçekleştiren hareket, daha önce de bir çok kez benzeri protesto gösterilerinde bulunmuştu. Kosova'da Türk dilinin resmi olduğu tek belediye olan Prizren Belediyesi'nde, anayasa mahkemesinin almış olduğu karar doğrultusunda belediye logosunda Türkçe ve Boşnak dilinde de 'belediye ibarelerin yer alması kararlaştırılmış, grup üyeleri logoda sadece Arnavutça'nın yer almasını isteyerek meclis üyelerinin oylama için belediye binasına girişini engellemek için binanın kapı girişine kırmızı renkte boya dökmüşlerdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com