Boz Vogue dergisine poz verdi

Boz Vogue dergisine poz verdi
Vogue dergisi için Nihat Odabaşı'na poz veren Murat Boz özel hayatıyla ilgili konuştu.
Geçtiğimiz ay 'Kral TV Müzik Ödülleri En İyi Erkek Sanatçı' ödülünü kazanan Murat Boz, hayatının en parlak dönemini yaşıyor. Kız arkadaşı Eliz Sakuçoğlu ile mutlu beraberliğinin yanı sıra; albüm başarısı ve TV'de üstlendiği eğitmen rolü ile kariyer basamaklarını hızla çıkan ünlü şarkıcı, mütevazılığı de elden bırakmıyor. "Henüz yolun başındayım, daha başarıyı yakalamadım" diyen ünlü şarkıcı, yaşamını Vogue dergisinden Zeynep Üner'e anlattı: 
 
Kendimi bu işe hakim biri olarak görüyorum ama daha başarıyı yakaladığımı düşünmüyorum. Müzik koca bir derya... Gelişmeniz bitmiyor. O nedenle müzikle ilgili bir eksik sayamam ama kişisel olarak eksiklerimi görebiliyorum.
 
ANNEM KEŞFETTİ 
 
Müziğe başlamam bir dönüm noktası. Ereğli'de yaşadığım dönemde annem beni Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi'ne gönderme kararı almasaydı, çok daha farklı şeyler yapıyor olacaktım. Beni annem keşfetti diyebilirim. 
 
1995 yılında, 15 yaşında ailemden ayrıldım. Tek başıma İstanbul'da yatılı okuldaydım. Tüm hayatımın müzikle ilgili olacağını o zaman anladım. Belki şarkıcı olamazdım ama bir çalgı çalabilirdim. Yani yine bu sektörde olurdum. 
 
Diğer dönüm noktası ise üniversite dönemim. Bilgi Üniversitesi'nde burslu okuyordum ve çalışıyordum. Üniversitede aldığım bir karar, tüm hayatımı etkiledi. Bir yaz Tarkan'la çalışmaya başladım. Sürekli turnedeydik. Tam da vize zamanımdı ve not ortalamamın yüksek olması gerekiyordu. Ayrıca devam zorunluluğum da vardı. Okula gitmektense turneye çıkmayı seçtim. Hayatımda aldığım en önemli kararlardan biridir bu ama yanlış bir karar verdiğimi düşünmüyorum.
 
YAKINLARIMA GÜVENİYORUM 
 
Hayata karşı kendimi çok hırpalamıyorum. Hayat bana nasıl geliyorsa, içimden geldiği gibi karşılıyorum ve ilerliyorum. 
 
Herhangi bir insanın, "Bunun nesine sinirlendin ki..." diyeceği acayip şeylere çok çabuk parlayabiliyorum. 
 
Bu son iki sene, kariyerimin en hızlı çıkışını yakaladığım seneler oldu. Para kazanıyorum, eskiden sahip olduğum şeylerden fazlasına sahibim. Kendime, yakınlarıma güveniyorum. Sevdiğim ve sadece beni heyecanlandıran projelerde yer alıyorum.
 
EVLERE GİRDİM 
 
Bugün Murat Boz olmanın en güzel yanı; ilk çıktığımda, bir pop şarkıcısı olarak tanınıyordum. Şarkılarım biliniyordu, kliplerim vardı ama şu an yarışma sayesinde başka yere geldim.

Televizyonla insanların evine girdim, sofralarına oturdum. Yaş skalasını 70'lere, 80'lere çıkarttım. 
 
Amcalar, teyzeler sokakta çeviriyorlar; o kadar mutlu oluyorum ki... Müziğimi dinlediklerini söylemiyorum. Sokakta karşılaştığımda müziğimden bahsetmiyorlar. Belki de yaptığım müzik hiç ilgilerini çekmiyor ama beni yine de seviyorlar. Ailelerinden biri gibi görüyorlar. Bu aralar beni en çok tatmin eden de bu. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com