Bozbelen Köyü'nde su sevinci

Bozbelen Köyü'nde su sevinci
Özel İdare kanalıyla Tavşanlı Kayaboğazı Barajı'ndan Tunçbilek’in de kullandığı içme suyundan Bozbelen köyüne de ulaştırıldı.

Çalışmaları incelemek için Bozbelen Köyü'ne giden AKP Tavşanlı İlçe Başkanı Mehmet Demir, “Bozbelen köyümüzde yürütülen çalışmaları inceledik. Bozbelen Köyünün 40 yıllık su özlemi vardı. Artık bu sorun da çözüme kavuştu. Bu tür ziyaretlerimizde çalışmaları incelemenin yanında muhtarımız ve vatandaşlarımızla bir araya gelerek sorunları dinleme fırsatı da buluyoruz” dedi.

İl Genel Meclisi üyesi Ramazan Aydemir ise, "Bozbelen ve Yörgüç kömürden dolayı en çok sıkıntıya düşen köylerimizden iki köyde de su ihtiyacı büyük sıkıntıydı. Yapılan çalışmalar neticesinde Yörgüç köyümüze Saruhanlar’dan su getirdik.Orada bir mutluluk yaşadık .Bozbelen köyümüzün susuzluğu da civarda su bulunamadığı için bir türlü çözülememişti. Bu sorunu çözmek için el ele verdik. Tavşanlı’dan Tunçbilek Beldesine gelen su GLİ’ye kadar ulaşmıştı. Şimdi GLİ sahasından da Bozbelen Köyümüze inşallah ulaşacak. Bu sorunu da böylece mutlu bir sonla çözmüş olacağız. Köy halkımızda bize inanılmaz destek oluyor. Biz Tavşanlı’da, Kütahya’da çalışmaları takip ediyoruz ama biz boruları, kazmayı, küreği, çimentoyu getirip köye bırakıyoruz. Muhtarımız ve Bozbelen halkı bunların artık son çalışmasını yapıyor. Daha nice güzel hizmetlerde buluşacağız diyorum” ifadelerini kullandı.

Bozbelen Köyü Muhtarı Mustafa Gökçe de çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti.

Öte yandan Tavşanlıya bağlı Yörgüç köyünde de kanalizasyon sorunu yine Özel İdare tarafından başlatılan çalışmalar ile çözüme kavuştu.

Yörgüç Köyü Muhtarı Kadir Çelik söz konusu çalışmanın hayata geçirilmesinin köyde büyük bir sevinçle karşılandığını söyledi.

Muhtarı Çelik, uzun zamandır köylerinde kanalizasyon sorunu olduğunu söyleyerek, özel idare tarafından başlatılan ve hızla sonuca ulaştırılan hizmetin büyük önem taşıdığını kaydetti. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com