Bozdağ Erdoğan'ı Kızdırdı!

Bozdağ Erdoğan'ı Kızdırdı!
Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz'ün görev değişikliği AK Parti içinde fikir ayrılığına neden oldu...

AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ kararı yanlış bulurken, Başbakan Erdoğan Bozdağ'ın yorumunu yanlış buldu...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz'ün görevinin değiştirilmesi ve bunun dava sürecini uzatacağına yönelik eleştirilerle ilgili, "Eğer hukuk devletinin içinde anayasanın belirlemiş olduğu görevleri hepimiz kendi çerçevesi içerisinde yürütürsek hiçbir mesele kalmaz. Ben yargının işine karışamam, yargı da benim işime karışmamalı" değerlendirmesinde bulundu.

BOZDAĞ'IN AÇIKLAMALARINI YANLIŞ BULDU
Erdoğan, Bekir Bozdağ'ın açıklamalarıyla ilgili de, "Benim arkadaşlarımdan kim bu tür bir yorum yapmış, onu bilemem. Eğer yapmışsa, yanlış yapmış. Yani bunun gecikmesi, gecikmemesi... Bunu zaten söylüyoruz. 'Gecikmiş adalet, adalet değildir' diyoruz. Bir an önce bu adımların atılması gerekir diyoruz. Niçin Yargıtay'da, Danıştay'da dairelerin çoğaltılması ve çalışanların adedinin artırılması noktasında bizler yasal olarak adım attık? Biz görevimizi yaptık. Bundan sonra artık yine orada da yargı görevini yapacaktır. Artık yeterli eleman sayısı vardır. İnşallah üst yargıda artık bu tür gecikmeler de olmayacaktır" dedi.

BEKİR BOZDAĞ NE DEMİŞTİ?
AKP Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz'ün elinden yetkilerinin alınmasına ilişkin kararı değerlendirirken, "Yanlış bir karardır. Anayasa'nın HSYK'ya yetki vermiş olması bu yetkinin soruşturma ve yargılamayı olumsuz etkileme hakkını vermez" dedi.

ANKA'nın sorularını yanıtlayan Bozdağ, kararı "yanlış" olarak yorumladı. Bozdağ şöyle dedi:

"Eğer HSYK görev süresi dolmamışsa, mazereti veya kendi talebi yoksa, herhangi bir disiplin soruşturması yoksa, görev süresi dolmamışsa, talep olmaksızın görevini değiştirmeleri yanlış olmuştur. Bu karar devam eden soruşturma ve kovuşturmaları olumsuz uzatacaktır. Çünkü; yeni getirilen ve yetkilendirilen cumhuriyet savcılarının dosya hakimiyeti zaman alacaktır. Bu da yargılama soruşturma ve yargılama süreçlerini olumsuz etkileyecektir."

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com