Bozdağ'dan Demirtaş'a Jet Yanıt!

Bozdağ'dan Demirtaş'a Jet Yanıt!
YSK'nın veto kararını değerlendiren BDP Genel Başkanı Demirtaş'ın sözlerine AK Parti'li Bekir Bozdağ'dan cevap geldi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ yaptığı değerlendirmede 'Siyasi iftira atıyor' dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, seçimlerin ortak özelliğinin hesap vermek olduğunu belirterek "Seçimler iktidar ve muhalefet için hesap verme zamanıdır. " dedi.

Seçimlerin ortak özelliğinin hesap vermek olduğunu belirten Bekir Bozdağ, "İktidar ve muhalefet için hesap verme zamanıdır. Hesap verirken iktidar, vatandaştan aldığı yetkiyi 4 yıllık süre içerisinde vatandaşa açıkladığı beyanname ve vatandaşa istediği yetki çerçevesinde kullandı mı kullanmadı mı? Vatandaş icraatları beğenmedi mi beğenmedi mi bu noktada hükümetin, iktidar partisinin millete hesap vermedir. Öte yandan da muhalefetinde millet onlara muhalefet görevi verdi. Muhalefet görevlerini nasıl yaptı. Başarılı oldu mu? İktidara aday oldular mı olmadılar mı bir noktada muhalefetin de kendi açısından hesap vermesidir. Vatandaş açısından ise hesap sorma zamandır. Hem muhalefete hesap soracak, hem iktidara hesap soracak. Artısını eksisini değerlendirecek ve buna göre karar verecektir" dedi.

Bekir Bozdağ, bu seçimin diğer seçimlerden farklı olduğunu ve farklılığın da CHP,MHPVE BDP'ninterörsuçlamasıyla hapiste olan şahısları aday göstermesi olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

"Milleti yok sayan, milletin iradesiyle oluşan her şeyi alaşağı etmek için teşebbüslerde bulundukları iddiasıyla haklarında soruşturma, kovuşturma bulunan kişileri milletin iradesine sunmak, milletin desteğiyle onları dokunulmazlık zırhına büründürmek, onları TBMM'ye taşımak ve milli iradeden onlara onay almak veya onun için milletin huzuruna aday olarak çıkarmak millete yapılacak en büyük saygısızlıktır. Bir yandan siz egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyorsunuz. Demokrasi halkın halk için yönetimidir diyorsunuz ve halkın sözünü her sözün üzerine koyuyorsunuz. Ama öte yandan halkı tanımayan, halkı yok sayan, halkın seçtiği iktidarı yok etmek isteyen, halkın seçtiği meclisi ispat etmek isteyen ve bunun içinde hazırlık çalışmaları yaptığı iddiasıyla haklarında dava bulunan insanları milletin oyuyla millet vekili yapmak, milli iradenin temsilcisi yapmak hem milli iradeye hem de millete büyük bir saygısızlıktır. Bu yönüyle de bu seçim diğerleriyle mukayese edilmeyecek derece de farklı bir seçimdir. Ben onun için bu seçimi demokrasiyi ve Türkiye'yi güçlendirme noktasında milletine güvenenlerle, kendi iktidarlarını temin etmek için millete güvenmeyen ama çetelere, mafyalara güvenenler arasında bir yarış olacağını ve bu yarışta da milletimizin engin sağduyusu ve basiretiyle yapacağı hakemlikle sonuçlanacağına yürekten inanıyorum''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com