Bozkurt Polislerin Baş Belada!

Bozkurt Polislerin Baş Belada!
Sivas'ta 10 Nisan Polis Günü etkinlikleri çerçevesinde yürüyüş yapan özel harekat polislerinin 'Bozkurtlar' sloganı atması sıkıntı oldu.

İnternet ortamında paylaşan görüntülerle ilgili değerlendirme yapan Vali Ali Kolat, "Polisin neyi söyleyip söylemeyeceği bellidir. Yersiz atılan bir slogan." dedi.

10 Nisan 2011 tarihinde tören geçişi yapan polislerin, törenden dönerken Atatürk Caddesi üzerinde kaydedilen görüntüleri bugün çeşitli internet sitelerinde haber konusu oldu. Ozan Arif'in bestelediği 'Ölmez bu hareket, ölmez bu dava' adlı türküsünü koro halinde seslendiren polisler, 'Kim bunlar' diye bağırılarak sorulan soruya 'Bozkurtlar' diye karşılık veriyor.

GÖRÜNTÜLER CEPTE!

Soru ve cevap birkaç kez tekrarlanıyor. İçişleri Bakanlığı ve Sivas Valiliği, kaldırımdaki bir vatandaş tarafından cep telefonuyla kayda alınan bu görüntü internette yayınlanınca harekete geçti. Cihan Haber Ajansı'na konuşan Vali Ali Kolat, olayda art niyet olup olmadığının araştırıldığını söyledi. Polislerin törenlerde neyi söyleyip söylemeyeceğinin belli olduğunu ifade eden Kolat, yapılanın yersiz ve yanlış olduğunu dile getirdi. Kolat, "Yersiz söylenen bir şey. Olayla ilgili soruşturma açacağız. Art niyetli olup olmadığının ortaya çıkarılmasının ardından gereken neyse yapılacak." diye konuştu.

TARTIŞMA BURAYA NEREDEN GELDİ?

YGS sınavındaki şifre iddialarıyla ilgili gösteri yapan öğrencileri eleştiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, bu öğrencilerin karşısına 5-10 bin kişi çıkaracağını söylemesi üzerine Bahçeli, Erdoğan'a "10 bin milisinle Taksim'e gel, ben de bin Bozkurtumla oraya geleyim. İnanıyorum ki Kasımpaşa'ya kadar ardına bakmadan kaçacaksın" diye cevap vermişti.

EŞREFİ MAHLUK OLAN İNSANLA DOLAŞIRIM

Bu sözlere Erdoğan cevabı Bayburt'tan yanıt vermişti: "Bozkurtlarla mı dolaşıyorsun, bozkurtların hayırlı olsun. Ben eşrefi mahluk olan insanla dolaşırım."

ESFELİ SAFİLİNDİR


Bahçeli bu sözlere de kayıtsız kalmadı. Bahçeli, dün İzmir"den Başbakan Erdoğan'a, “Ben bir Bozkurt olarak elbette Bozkurtlarla dolaşıyorum. Ama senin etrafında eşrefi mahluk olarak gördüklerin aslında esfeli safilindir” sözleriyle polemiği devam ettirdi.

İşte bu ateşli polemiğin gölgesinde Sivas'ta 10 Nisan polis gününde cep telefonu ile kaydedilen görüntüler dikkat çekti. Görüntülerde, caddede yürüyüş yapan polisler arasında yer alan Özel Harekat Şubesi ekiplerinin, 'Ölmez bu herakat' marşını söyleyerek ilerlediği ve ardından 'Kim bunlar, bozkurtlar' sloganları attığı görüldü.

OZAN ARİF'İN BESTESİ

Sivas'ta 10 Nisan polis günü nedeni ile düzenlenen etkinlikler kapsamında İstasyon Caddesi üzerinde tören geçişi yapan ekiplerin, tören bitiminde Emniyet Müdürlüğü'ne giderken Atatürk Caddesi üzerinde kaydedilen görüntüleri dikkat çekti. Emniyet Müdürlüğü'nün bir çok şubesindeki polislerin bölüm bülüm geçtiği yürüyüş sırasında öndeki birlikler sessiz bir şekilde yürürken, Özel Hareketçilerin, ülkücülerin ünlü ismi Ozan Arif'in bestelediği 'Ölmez bu hareket, ölmez bu dava' adlı türküsünü koro halinde seslendirdiği görülüyor.

'KİM BUNLAR, BOZKURTLAR'

Görüntülerde, Özel Harekat birliği, önünde giden amirlerinin 'Kim bunlar' diye bağırarak sorduğu soruya 'Bozkurtlar' diye karşılık vererek ve aynı şeyi bir çok kez tekrarlayarak yürüyor Bu sırada çevredeki vatandaşlardın ise ıslık ve alkışlarla gruba destek verildiği görülüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com