Bozüyük Belediye Meclisi toplandı

Bozüyük Belediye Meclisi toplandı
Bozüyük Belediye Meclisi'nin nisan ayı olağan toplantısı yapıldı.

Bozüyük Belediye Meclisi'nin nisan ayı olağan toplantısı yapıldı.
Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu’nun başkanlığında yapılan toplantıda Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar Komisyonu üyeleri seçimi yapılarak, denetleme raporu okundu. Toplantıda ayrıca yeni dolmuş yönetmeliği ve S plakası, otogar, Eczacıbaşı’nın Bozüyük’e yapmak istediği yatırımlar ve kentsel dönüşüm gibi bir çok önemli konu ele alındı.
10 gündem maddesi ile yapılan toplantıya AK Parti ve CHP grubu tarafından yazılı MHP grubu tarafından ise sözlü önerge verildi. Verilen ek önergeler oy birliği ile kabul edildi. Gündemin ilk iki maddesinde yer alan belediye hisselerinin satış talepleri oy birliği ile kabul edildi. 3. madde de Su ve Kanalizasyon müdürlüğünün kanal açma ücret tarifesinin vatandaşın ekonomik durumu göz nüne alınarak belirlenmesi, mesken, ticari işletmeler ve fabrikalar için ayrıntılı olarak değerlendirilmesi konusu plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.
İlk 3 maddenin ardından komisyon seçimlerine geçildi. Seçimlere geçilmeden önce komisyon üyelerinin 3 kişiden oluşması oy birliği ile kabul edildi. Açık oylama ile yapılan seçim sonrasında Plan ve Bütçe Komisyonuna AK Parti’den Tamer Taşkın, Ayhan Ersoy, MHP’den Emel Akan Yıldırım seçilirken İmar komisyonu üyeliklerine de AK Parti’den Fatih Bakıcı ile Aylin Altınel, MHP’den ise H. Hüseyin Kuçak seçildi. Ardından encümen üyelerinin belirlenmesi için gizli oylama yapıldı.
Yapılan gizli oylama sonunda parti grupları tarafından encümen üyeliğine aday olarak gösterilen Hüseyin Kösemen 21 oy, Cengiz Özkan 16 oy, Ahmet Bayrak ise 7 oy aldı. Böylece AK Parti’den Hüseyin Kösemen ve CHP’den Cengiz Özkan encümen üyeliğine seçilen isimler oldular. Toplantı öncesinde meclis üyelerine dağıtılan Belediyenin 2011 yılı faaliyet raporunun meclis üyelerince incelenmesinin ardından Cuma günü 2. birleşimde görüşülmesine karar verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com