Bozüyük Belediyesi'ne yeni AKP'li vekil

Bozüyük Belediyesi'ne yeni AKP'li vekil
Bilecik'in Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu'nun 15 Aralık tarihinde İçişleri Bakanlığı tarafından geçici süreyle görevden alınmasıyla belediye meclisi olağanüstü toplanarak yeni başkanını seçti.

Yapılan gizli oylama ile AKP'li Fatih Bakıcı Bozüyük Belediye Başkan Vekili oldu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Vekili Mehmet Doğan Tunç, İçişleri Bakanlığı’nın Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu’nu görevinden uzaklaştırmasıyla başkan vekili seçimi gündem maddesi ile olağanüstü toplanıldığını söyledi.

Konuşmanın ardından AKP grubundan Fatih Bakıcı, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) grubundan Metin Torun, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) grubundan Ahmet Bayrak ve bağımsızlardan Osman Çetin adaylıklarını açıkladı.

Oylamanın ilk iki turda AKP’nin adayı Fatih Bakıcı 11, CHP’nin adayı Metin Torun 6, MHP’nin adayı Ahmet Bayrak 7 ve bağımsız aday Osman Çetin ise 1 oy aldı. Üçüncü turda, AKP'ni nin adayı Fatih Bakıcı 12, CHP’nin adayı Metin Torun 5, MHP’nin adayı Ahmet Bayrak 7 ve bağımsız aday Osman Çetin ise 1 oy aldı. İlk 3 turda en çok oyları alan Fatih Bakıcı ve Ahmet Bayrak son tura kaldı. Bozüyük Belediye Başkan Vekili Fatih Bakıcı oldu.

Bakıcı, bugün Bozüyük Belediye Meclisi’nde tarihi günlerden birini yaşadıklarını belirterek, “Bu yüce göreve Bozüyük’e hizmet için seçildik. Geçmişe bir sünger çekerek, bundan sonraki süreçte gecemize gündüzümüzü katarak, varımızı yokumuzu ortaya koyarak Bozüyük halkına hizmet etmek için çalışacağız. Meclis üyelerinin desteğiyle Bozüyük’te görülmemiş yatırımlar yapmak istiyoruz. Çünkü Bozüyük halkı her şeyin en iyisine layıktır. Üyesi olduğum ve gurur duyduğum Adalet ve Kalkınma Partisi’nin bir özelliği de yolsuzluklarla, yoksulluklarla mücadele etmesidir” dedi.

Öte yandan meclis toplantısını Kamu İstişareleri Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz ile partilerin il başkanları da takip etti. İçişleri Bakanlığı tarafından Bozüyük Belediyesi'nde 5 aydır yürütülen yolsuzluk soruşturmaları kapsamında Başkan Berberoğlu 15 Aralık'ta geçici süreyle görevinden alınmıştı. Bunun üzerine kaymakamlık tayiniyle Meclis Başkan Vekili Mehmet Doğan Tunç olağan üstü meclis toplanana kadar başkanlığa vekalet etti. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com