Bozüyük Engelliler Derneği’nden Kaymakam Kaya’ya ziyaret

Bozüyük Engelliler Derneği’nden Kaymakam Kaya’ya ziyaret
Bozüyük Engelliler Derneği Başkanı Enver Güçyeter ve yönetim kurulu üyeleri, Kaymakam Oktay Kaya’yı makamında ziyaret etti.

Bozüyük Engelliler Derneği Başkanı Enver Güçyeter ve yönetim kurulu üyeleri, Kaymakam Oktay Kaya’yı makamında ziyaret etti. 
Ziyarette konuşan Kaymakam Kaya, ellerinden gelen yardımı yapacaklarını kaydederek, “Bugün sağlıklı olabiliriz ama insanın başına ne zaman ne geleceği belli değil. Hepimiz birer engelli adayıyız. Ülkemizde engelli oranı diğer ülkelere göre fazla. Bu hayatımızın bir gerçeği. Engelli kardeşlerimizi topluma kazandırmalıyız ya da toplumun nimetlerinden yararlandırmalıyız. Çünkü birlikte yaşıyoruz. Onların sorunlarını hep birlikte çözmemiz gerekiyor. Çeşitli projelerle onlara destek olmalıyız. Öyle bir çağa geldik ki örgütlü olma çağı. Yani tek başına insanın bir anlam ifade etmediği bir çağ. Onun için dernekleşmek son derece önemli. Talebi tek kişinin iletmesi başka 300 kişinin iletmesi başka veya 300 kişi adına birilerinin iletmesi başka. Biz bu noktada üzerimize düşen görevleri yerimize getireceğiz” dedi.
Bozüyük Engelliler Derneği Başkanı Güçyeter ise engellilerin sıkıntılarını dile getirerek, “Tüm kamu kurum ve kuruluşlarına nezaket ziyaretlerinde bulunuyoruz. Daha sonra özel sektörlere de ziyaretlerimiz olacak. Ayrıca Bilecik’e de gidip oradaki kurumlarla da bir araya gelip fikir alışverişinde bulunacağız. Engellilerin sorunlarının ilk aşamada devlet içerisinde çözülmesi gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü bizim gelirimiz yok. Bağışlarla yolumuza devam etmeye çalışıyoruz. Ama devletimizin desteğiyle bunu aşacağımızı düşünüyoruz. Biz Bilecik genelinde engellilere hizmet veren tek derneğiz. Elimizden geldiği kadar engellilerin meselelerini dile getirip, çözüm noktasında yardımcı olmaya çalışıyoruz. Şu anda ilçemizde 300’e yakın üyemiz var. Bozüyük’te engelli kardeşlerimiz özellikle hastaneye gitmekte zorlanıyorlar. Bu konuda devlet kurumlarından yardım bekliyoruz” diye konuştu.
Kaymakam Kaya, sosyal güvencesi olmayan engelli vatandaşlara vakıf olarak tekerlekli sandalye yardımı yaptıklarını kaydetti. Engelliler Derneği Başkanı Güçyeter, Kaymakam Kaya’ya çiçek takdim etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com