Bozüyük’te 901 öğrenci YGS’ye girecek

Bozüyük’te 901 öğrenci YGS’ye girecek
Bilecik’in Bozüyük ilçesinde, toplam 10 ortaöğretim kurumundan 901 öğrencinin Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) gireceği bildirildi.

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde, toplam 10 ortaöğretim kurumundan 901 öğrencinin Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) gireceği bildirildi.
İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Feyyaz Bulutlar, öğrencilerin Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’na ilköğretimden bu yana hazırladıklarını ve sınavın öğrencilerin hayatlarındaki çok önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Bulutlar, ilçede merkezi sistem Seviye Belirleme Sınavı (SBS), Motorlu Taşıtlar Sürücü Adayları Sınavı (MTSAS), açık öğretim lise sınavları gibi birçok imtihanın yapıldığını hatırlatarak, “Yüksek Öğretime Geçiş Sınavları’nın da ilçemizde yapılmasını istiyoruz. Bu konuyla ilgili bize velilerden birçok talepler geliyor. Bizim de bu yönde talebimiz var. İlçemiz bu sınavı yapabilecek güç ve kapasiteye sahiptir. Bütün okullarımızın alt yapısı sınava müsaittir. İnşallah bu konuya bir çözüm üretilir ve öğrencilerimizi sınav için başka illere gitmekten kurtulurlar” dedi.
Öğrencilerin sınava girerken dikkat etmesi hususlar olduğunu anlatan Bulutlar, “Öğrenciler mutlaka sınava girerken, yanlarında sınav giriş belgesi, kimliklerini ispata yarar (nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet gibi) belgeler yanlarında götürsünler. Kurumların tanıtım amaçlığı verdiği belgeler ise geçerli sayılmayacaktır. Öğrencilerimizin mağdur olmamaları için belgelerini eksiksiz götürsünler. Yanlarında kurşun kalem, kalemtıraş ve şeker gibi şeyler götürmesinler. Bunların hepsini ÖSYM veriyor. Ayrıca sınava girecek öğrencilerin yanlarında, cep telefonu, elektronik cihazlar götürmeleri de kesinlikle yasaktır. Sadece öğrenciler yanlarında şeffaf pet şişede su götürsünler. Tüm öğrencilere başarılar diliyorum. Ailelerden de sabırlı olarak çocuklarına destek olmalarını istiyorum” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com