Bozüyük'te taşımalı eğitim seferberliği

Bozüyük'te taşımalı eğitim seferberliği
Bilecik’in Bozüyük ilçesinde, kış aylarının gelmesiyle birlikte taşımalı eğitimde sıkıntı yaşanmaması için idareciler toplandı.

Toplantıda, taşımalı eğitimin yapıldığı okulların durumu ve öğrenci nakilinin daha güvenli bir şekilde yapılması için yapılması gerekenlerle ilgili okul müdürleriyle fikir alış verişinde bulunuldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hanifi Başıbüyük, öğrencilerimizin daha güvenli ve sağlıklı bir şekilde okula gelip gitmeleri konusunda öncelikle okul müdürlerine sonra da sürücülere büyük görevler düştüğünü belirterek, bugüne kadar herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadıklarını, bundan sonra da karşılaşılmaması için bu toplantıyı yaptıklarını söyledi.

Başıbüyük, “Müteahhit firmalar ve servis şoförlerinin işi zor olabilir, ancak bir o kadar da kutsal bir görevi ifa etmekteler. Servis şoförlerimiz günün ilk ışıklarında yola koyuluyor. Yüklendikleri yük her anlamda çok ağır bir yüktür. Bu yükün farkında olduklarını biliyorum. Servis şoförümüz bir başkasının çocuğunu taşırken bir başkası da onun çocuğunu taşımaktadır. Onun içindir ki her fırsatta empati yaparak bu işin ciddiyetini kavramalıdır. Servis şoförlerimiz araçlarının teknik aksam ve eksikliklerini mutlaka gidermeli ve hiç bir şekilde hız yapmamalıdır. Öğrencilerimizi araçtan indirir ve bindirirken çok dikkatli olmalıdırlar. Her servis şoförü taşıdığı öğrenciyi mutlaka tanımalıdır. Araçlara öğrenci dışında kimse alınmamalı ve fazladan öğrenci bindirilmemelidir. Araca binen her öğrenci koltuğuna oturması sağlandıktan sonra hareket edilmelidir. Servis şoförlerimizden özel ricam; araç kullanırken sigara içmemeleri, kötü örnek olacak konuşma ve hareketlerden kaçmaları ve araç içerisindeki müzik sesinin kısık olmasını istiyorum" diye konuştu. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com