Breivik hücrede bile rahat durmamış!

Breivik hücrede bile rahat durmamış!
Norveç'te 77 kişinin katili olarak yargılanan Anders Behring Breivik'in yattığı hücrede rahat durmadığı, Rusya'daki aşarı sağcılarla mektuplaşarak çete kurduğu ortaya çıktı.

Baerum cezaevinde aşırı sağcı hayranlarından yüzlerce mektup alan Breivik'in çete kurduğunu avukatlarından Tord Jordet de doğruladı.

Tord Jordet, Breivik'e gelen mektupların bir görevli tarafından açılarak okunduğunu, Norveç dışından gelen mektupların ise yeminli tercümanlar tarafından Norveç diline tercüme edildiğini söyledi.

Aşırı sağcı Ruslarla mektuplaştığını doğrulayan Avukat Tord Jordet 'Breivik, aşırı sağcı Ruslarla bir ağa oluşturduğunu bana söyledi. Ama Breivik'i desteklemek amacıyla kurulan ağ hakkında geniş bilgiye sahip değiliz. Çok sayıda mektup Norveç diline çevriliyor. Ayrıca manifestosunun çevirisi de yapılıyor. Manifestoda yer alan bilgilerle mektuplardaki bilgiler karşılaştırılacak' dedi.

Breivik'in yattığı 3 odalı hücrede kendisini polise ve mahkemede sorulacak sorulara karşı hazırlamak için notlar hazırladığı, Rusya ve Avrupa ülkelerindeki cezaevlerinde olan aşırı sağcılarla bir örgüt kurma çalışmaları yaptığı bildirildi. Avukat Tord Jordet, 'Breivik, okuyama vakti olmayacak kadar çok mektup alıyor. Onun gelen ve gidecek mektupları sınırlı tutuyoruz. Ayrıca kendisine de mektuplara cevap vereme konusunda uyarıda bulunduk. Mektupların çoğunluğunun içeriği, hayranlarının destek cümlelerinden oluşuyor' dedi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com