Breivik'in beyin röntgeni çekilecek

Breivik'in beyin röntgeni çekilecek
Norveçli aşırı sağcı terörist ve 77 kişinin katili Anders Behring Breivik'ın psikolojik durumuyla ilgili bilir kişi heyetinde bulunan psikiyatristlerin Breivik'in beyin röntgenini istedikleri bildirildi.

Oslo'daki Bölge Mahkemesi'nde devam eden duruşmanın 3'ncü gününde savcı, Breivik'in öğrencilik yılları, eylemden önceki yaşantısı, 22 Temmuz'da gerçekleştirdiği eylemden sonraki yaşantısı ve bağlantılı olduğu milliyetçiler ile ilişkileri hakkında sanığa sorular sordu. Savcı Inga Bejer Engh, ayrıca Breivik'in ilişkisi olduğunu söylediği aşırı sağcı grupların kimler olduğu üzerinde de durdu. Ancak Breivik, bu konuda konuşmak istemediğini, bu yöndeki sorulara yanıt vermeyeceğini söyledi.

Breivik sorgusu sırasında ayrıca Liberya'ya gittiğini burada, bir Sırp milliyetçi ile karşılaştığını anlattı. Ancak Breivik, Liberya'ya neden gittiğini ve Sırp milliyetçinin kimliğini açıklamayacağını söyledi.

"Ağır hasta olabilir"

Bu arada İsveç gazetelerine yansıyan haberlere göre, psikiyatristler, Breivik'in psikolojik durumunu incelemek ve hangi konuları inkar etmeye yatkın olduğunu anlayabilmek için beyin röntgeni (Beyin EEG'sı) çekilmesini istedi.

İsveçli Adli Psikiyatrist Prof. Sten Levander de İsveç Radyosu'na yaptığı açıklamada, Breivik'in şizofren ve düşünce bozukluğu gibi ağır psikiyatri hasta olabileceğini, bu durumun da ancak beyin röntgeni ile anlaşabileceğini söyledi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com