Brezilya'da Dünya Kupası Paniği

Brezilya'da Dünya Kupası Paniği
2014 Dünya Kupası'na ev sahipliği yapacak Brezilya'da işlerin çok yavaş ilerlemesi panik yaratıyor.

2014 Dünya Kupası'na ev sahipliği yapacak Brezilya'da hazırlıkların son derece yavaş yapılması büyük endişeye yol açtı. Hükümete bağlı olan Brezilya Denetim Mahkemesi, Dünya Kupası Ev Sahipliği Organizasyonu Komitesi'ni eleştirdi.

Komite üyelerinin telefonlara çıkmadığını ve elektronik postalara da yanıt vermediklerini kaydeden mahkeme, harcamaların kontrol edilmediğini, şeffaflığın bulunmadığını ve bitmesi gereken tesislerin bitiş tarihlerinin çoktan geçmesine karşın henüz tamamlanamadığını vurguladı.

PELE BİLE PANİKTE

Kupayı 12 kentte düzenleyecek Brezilya'da ulaşım altyapısının geliştirilememesinin yanı sıra restore edilen Maracana Stadı'nın zamanında bitirilmesi bile tehlikeye girdi.

FIFA'nın eski başkanı Joao Havelange ve ülkenin gelmiş geçmiş en büyük yıldızı Pele de, hazırlıkların yavaşlığının büyük sıkıntılara yol açtığına dikkat çektiler.

Stat restorasyonlarının son derece yavaş ilerlediğini ve kapasitesinin üzerinde çalışan havaalanları için hiçbir iyileştirme yapılmadığını belirten Pele, "Brezilya bu kafayla giderse Dünya Kupası ev sahipliğini başka bir ülkeye kaptırır" diye konuştu.

FİNANSAL PLANLAMA HATALI

Mahkemenin hazırladığı raporda daha önce 2007'de Pan Amerikan Oyunları'nda planlama ve mali planda hata yapan hükümetin 2014 konusunda da ciddi yanlışları olduğu öne sürülüyor. Rio başta olmak üzere birçok kentte havaalanlarında henüz çivi çakılmazken, Maracana Stadı'nın açılış maçına yetiştirilmesine imkansız gözüyle bakılıyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com