Brüksel'de yerel basın buluşması

Brükselde yerel basın buluşması
"Belçika ve Türkiye’de Karşılaştırmalı Yerel Medya" panelinde, kamu ve ticari kuruluşlarla ilişkilerin medya özgürlüğüne etkileri ve yerel medyanın iletişim çağında yaşamını nasıl sürdürebileceği konuları masaya yatırıldı

BRÜKSEL (AA) - Başbakanlık Basın Yayın Genel Müdürlüğü ve Ulusal Ajans'ın ortak programıyla Belçika'da bulunan Türkiye'den yerel medya mensupları, Belçika'daki Türkçe medya temsilcileriyle panelde sorunlarını konuştu.

Başkent Brüksel'deki Yunus Emre Kültür Merkezi'nde, Yeni Vatan gazetesinin organizasyonuyla düzenlenen "Belçika ve Türkiye’de Karşılaştırmalı Yerel Medya" paneli, Anadolu Ajansı Avrupa Genel Haber Editörü Yusuf Kaya'nın moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Türkiye'den Kocatepe gazetesi temsilcisi Burcu Aydın, Öz Diyarbakır gazetesi temsilcisi Mehmet Çakan ile Belçika Türkçe basını adına Binfikir gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Serpil Aygün, Kanal Avrupa yapımcısı Hüseyin Dönmez ve Gold FM yapımcısı Esen Kalın'ın katıldığı panelde, sosyal medyanın yerel basına etkileri, kamu ve ticari kuruluşlarla ilişkiler ve bu ilişkilerin basın özgürlüğünü tehdit edip etmediği, yerel medya kuruluşları arasındaki çekişmeler ve iletişim çağında yerel medyanın yaşamını sürdürebilmesi için ne gibi atılımlar içerisinde olması gerektiği konuları tartışıldı. 

Türkiye'nin Brüksel Başkonsolosu Ali Barış Ulusoy'un da izleyici olarak katıldığı panel, Brüksel Büyükelçiliği Basın Müşaviri Veysel Filiz'in konuşmasıyla son buldu. Programın sonunda panelistlere plaket verildi.

Basın Yayın Genel Müdürlüğü ile Ulusal Ajans'ın organize ettiği Belçika programına Mehmet Çakan (Öz Diyarbakır gazetesi), Abdülkadir Baran Çimen (Diyarbakır Olay gazetesi), Ahmet Birliktir (Hisar gazetesi), Burcu Aydın (Kocatepe gazetesi), Günay Doğar (Denge gazetesi), Onur Bayram (Doğan Haber Ajansı), Batuhan Yumrukaya (Kanal ETV Manisa), Hüseyin Suat Salgın (Yeni Asır gazetesi), Birol Sancak (Taka gazetesi) ve Sema Tüfekçioğlu (İdeal Basın Yayıncılık) katıldı. 

Yaklaşık iki haftalık gezi ve temasların ardından heyetin pazar günü Türkiye'ye dönmesi bekleniyor.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com