Bu ailede sarışınlar yaşamıyor

Bu ailede sarışınlar yaşamıyor
6 çocuklu Altun Ailesi'nin sarışın olan çocuklarından ikisi hastalıkları teşhis edilemeden hayatını kaybetti. ...

Tarsus'ta 6 çocuklu Altun Ailesi'nin 10 aylıkken teşhis edilemeyen bir hastalığa yakalanan sarışın olan çocukları Özgür 2,5 yaşındayken, Kadir ise 6 yaşındayken hayatını kaybetti. Aile, hasta olan 2 yaşındaki sarışın kızları Özlem'in de hayatını kaybetmesinden korkuyor. Tüm mal varlığını çocukları için harcadığını, derdinin maddi yardım olmadığını belirten baba Hüseyin Altun, çocuğunu tedavi edebilecek doktorlara yardım çağrısında bulundu.
 
2 TANESİ ÖLDÜ, 1 TANESİ DE HASTA 
Toplam 6 çocuğu olduğunu, sarışın olanlardan ikisini kaybettiğini, üçüncüsünü kaybetmenin çok ağır geleceğini ifade eden Altun, "Çocuklarımın sarışınları ölüyor, esmerler kalıyor. Dünyada, Türkiye'de hiçbir şey bırakmadım. Her tarafı gezdim, varımı yoğumu verdim, kurtaramadım. İkisi öldü, bir tanesi de yine aynı hastalıktan, aynı tetkiklerden aynı şeyleri görüyoruz. Ona tüm doktorlardan bir çare bekliyorum" diye konuştu.
 
"ÇOCUĞUMUN TEDAVİSİNİ İSTİYORUM" 
Derdinin ne yardım ne de para olmadığını söyleyen Altun, "Sadece bütün doçentlerden, profesörlerden, bilim adamlarından benim çocuklarıma biri desin bir çaredir, bana o yeter, onu arıyorum. Şimdi baba yüreği olarak iki çocuğumu kaybettim. Bunu da kaybetmek istemiyorum. Bu tedaviyle ilgili kim ne biliyorsa başka hiçbir şey istemiyorum. Sadece çocuğumun tedavisini istiyorum. Buna da bir şey olursa dayanamam, bari bu yaşasın. Bütün devlet yetkililerinden, doktorlardan bu konuda yardım bekliyorum" dedi.

"NÖBETLEŞE BEKLİYORUZ" 
Evlatlarını kaybetmemek için her yolu denediklerini, ancak şimdi de üçüncü evladının aynı durumda olduğunu anlatan anne Münevver Altun ise, "İki evladımı kaybettim aynı hastalıktan dolayı. Şimdi sıra bunda. Bu da aynısı, bu da hemen soluğu kesiliyor. Güçlükle hastaneye yetiştiriyoruz.

Ağzına üfleye üfleye hastaneye yetiştiriyoruz. Geceleri kocamla nöbetleşe bekliyoruz çocuğun başında bir şey olmasın diye. Gezmediğimiz hastane kalmadı. Nerde iyi bir doktor varsa, hangi iyi isim duyduysam koştum. Ama hiçbir doktor demedi ki bu çocuğun hastalığı budur. Tahlil yapıyoruz, tahlilleri temiz çıkıyor. Ama temiz çıktıysa ben sevinemiyorum. Keşke bir şey çıksa da ona göre de tedavi uygulansa. Sürekli çocuğumu hastaneye götürdüm. Üçü de aynı, şimdi de bu, bu da aynı. Çocuğumu kurtarım" şeklinde konuştu.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com