Bu Anayasa Künefeye Çare Olur mu?

Bu Anayasa Künefeye Çare Olur mu?
Başbakan Erdoğan Hatay'da muhalefete çok sert mesajlar yolladı...

Başbakan Erdoğan Recep Tayyip Erdoğan, Hatay'da muhalefete yüklendi. Kılıçdaroğlu'yla dalga geçti.


Başbakan Erdoğan, Dörtyol'daki gerilimle gündemde olan Hatay'da..

BU TUZAĞA DÜŞMEYİN
Hatay'ın Dörtyol ilçesinde 4 polisin şehit edilmesi sonrası ilçede yaşanan olaylar sonrası Başbakan, sağduyu çağrısında bulundu. Erdoğan, "Tüm vatandaşları uyanık olmaya çağırarak, terör örgütü kaos istiyor. Kim ki komşusuna kem gözle bakarsa o terör örgütünün oyununa gelmiştir. Kimse bu kendisini polis yerine koyup öfkeyle hareket etmesin. Bin yıldır olduğu gibi kardeş ve akraba olarak kalacağız. Terör örgütü halk sokağa dökülsün hak hukuk ortadan kalsın istiyor. Lütfen bu tuzağa düşmeyin" dedi.

ZAMANLAMAYA DİKKAT
Olayların zamanlamasına da dikkat çekti. Muhalefete yüklendi. Hatay'a giden BDP ve MHP'ye çok kızdı. Bu terör saldırılarının zamanlamasına dikkatinizi çekiyorum. Türkiye çok önemli bir halk oylamasının arifesindeyken bu saldırılar yapılıyor.

SOKAKLARI KIŞKIRTMAYA DEĞER Mİ
Bu kirli bir oyundur. Bu kirli bir tuzaktır. Bu dönemde sağduyu çağrısı yapması gereken muhalefete sesleniyorum.

Geçen günü İngiltere Başbakanı “Biz terörü muhalefetle birlikte çözdük” dedi. İspanya aynı şeyi söylüyor.

Altındaki koltuğu sağlama almak uğruna sokakları tahrik etmeye değer mi? Terör örgütü ile muhalefet eş zamanlı olarak taarruza geçiyor.

MUHALEFETE SESLENDİ
"Muhalefet, iktidar kaybetsin istiyor, ülke kaybetsin istiyor. Hataylı kardeşim sana hiçbir zaman evet demeyecek. Koltuk uğruna bunları yapıyorlar. Sağduyu beklenirken onlar tahrik ediyor."

SEN İŞİNE BAK
"Terör örgütü vururken onlarda Ankara'dan vuruyor. BDP Dörtyol'daki olayları kendine çevirmek için sorunsuzca eylemler yapıyor. Konvoyla gelip Dörtyola gelecekmiş sen polis misin sen işine bak. Sen demokratik yollarla iktidar olmanın yoluna bak antidemokratik yollarla değil"

AK PARTİ KAYBETSİN DE..
"MHP Dörtyol'daki gerginliği fırsat bilerek çıkar sağlamayaçalıyor. CHP, sokağı daha da tahrik etmek için çabalıyor. Bunların derdi AK Parti kaybetsinde yıpransında ülke kaybetsin önemli değil diyor."

HATAY BİZİM NAMUSUMUZDUR
Hatay bizim namusumuzdur. Bizim övünç kaynağımızdır. Hataylı kardeşlerim kışkırtmaya karşı dikkatli olun Terör bitsinde biz gideriz

Çok enteresan bir pankart gördüm, “Nikah masasında bile bu kadar iştahla evet dememiştik” yazıyordu.

ŞER İTTİFAKI
Anayasa değişikliğine CHP karşı çıkıyor. MHP karşı çıkıyor. BDP karşı çıkıyor. Bu Anayasa değişikliğine bir kısım medya karşı çıkıyor. Karanlıktan medet uman çeteler karşı çıkıyor. Statükoya sırtını dayamış, tuzu kuru seçkinler "Evet"e karşı çıkıyor. Bir de terör örgütü karşı çıkıyor. Bundan daha açık, net ne olabilir? CHP, MHP, BDP, YARSAV, terör örgütü biraraya toplanmış. Kime karşuı "Evet" diyenlere karşı. Bu ittifaktan Türkiye menfaat sağalayabilir mi? Mesele bu. Bunlar memleketin hiçbir meselesinde biraraya gelmezler. Demokrasiden, özgürlükten kaçarlar. Ama milletin ufkunu açacak bu değişikliğe karşı çıkıyorlar. Şerde ittifak ediyorlar.

MİLLETE DİYORLAR Kİ SANDIĞA GİT
Hatay'da özellikle CHP'ye oy vermiş kardeşimi CHP yönetiminden ayrı tutuyorum. Ne yazık ki CHP'de, MHP'de, BDP'de kendi kitlelerinin iradesini yansıtmıyor. Bunlar TBMM'de kendi vekillerine oy kabinine girme izni vermediler. Milletvekiline güvenmiyor. Olur ki vicdanının sesini dinler, oy kabininde "Evet" der diye kendi arkadaşlarına güvenmediler. Şimdiyse millete gidiyorlar. oy kabinine git, oyunu kullan ve "Hayır" de diyorlar. Sen vekilleri oy kabinine sokmadın şimdi gidip millete diyorsun ki "Oy sandığına git"

KILIÇDAROĞLU'YLA DALGA GEÇTİ
Geçtiğimiz günlerde Kılıçdaroğlu'nun Malatya'da yaptığı konuşmayı hatırlatan Erdoğan, o sözlerle dalga geçti. Erdoğan, 'Anayasa kayısıya çare olacak mı' diyor. Böyle lider olur mu? Ordu'ya gidiyor. 'Anayasa fındığa çare olacak mı' diyor. Hatay'a gelirse 'Bu anayasa değişikliği künefeye çare olur mu?' diyecek. Künefe anayasa metnine girer mi. Bunlar yemek kitabıyla anayasayı karıştıryorlar." dedi.

MİLLETİMLE DALGA GEÇMEK KİMSENİN HADDİ DEĞİL
Hatay bir çok entellektüel yetiştirmiştir. Sevgili hocamız Cemil Meriç de onlardan biridir. Biliyorsunuz Cemil Meriç Hataylı. O bunları tarif ediyor. "Onlar Türkiye'nin insanından şikayetçi. Yani kendilerinden. Bunların aynaya tahammülü yok". Bunların aynaya tahammülü yok. Aynaya bakarlarsa başörtü konusundaki tutarsızlıklarını görecekler. Dürüst ol, ciddi ol. Bu sululukları milletim yutmuyor. Üniversiteli kızlarımız için 411 oy çıkardık. Bunu Anayasa Mahkemesi'ne CHP götürdü. Şimdi hangi yüzle çıktın da "Başörtüsü sorununu çözeriz" diyorsun?

"Milletimle dalga geçmeye kimsenin haddi yok. Bunlar aynaya bakarlarsa 367 saçmalığına sahip çıktıklarını görecekler. Çetelere sahip çıktıklarını görecekler..

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com