''Bu Asgari Ücretle Vatandaş Aç Kalır''

''Bu Asgari  Ücretle Vatandaş Aç Kalır''
KütahyaCumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Başkanı Yarcan Gülseven yaptığı basın toplantısında,Türk-İş araştırmasına göre 4 kişilik bir ailenin 2009 Aralık ayına göre açlık sınırının 795 Türk Lirası, yoksulluk sınırının ise 2.588 Türk Lirası olduğuna

KütahyaCumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Başkanı Yarcan Gülseven yaptığı basın toplantısında,Türk-İş araştırmasına göre 4 kişilik bir ailenin 2009 Aralık ayına göre açlık sınırının 795 Türk Lirası, yoksulluk sınırının ise 2.588 Türk Lirası olduğuna vurguldı.
Kütahya Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Başkanı Yarcan Gülseven 2010 yılı için açıklanan asgari ücretin geçerli ve gerçekçi olmadığını belirterek, 2010 yılı asgari ücretin asıl muhatabı olan işçilerin temsil edilmediği bir ''Asgari Ücret Tespit Komisyonu '' tarafından hazırlandığı ve çalışanların geçim koşullarının dikkate alınmadan tespit edildiğini idda etti. Yarcan asgari ücretin açlık ve yoksulluk sınırının altında olduğunu ifade ederek, Türk-İş'in araştırmasına göre 4 kişilik bir ailenin 2009 Aralık ayına göre açlık sınırının 795 Türk Lirası, yoksulluk sınırının ise 2.588 Türk Lirası olduğuna vurguladı. Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) Asgari Ücret Yönetmeliğin'de tanımlanan bir işçinin gıda, konut, giyim, sağlık ve ulaşım gibi zorunlu ihtiyaçları için 2009 yılı önerisinin ise 720 Türk Lirası olduğuna dikkat çeken Yarcan, AK Parti Hükümetinin Anayasa, yasa, yönetmelik, ülke gerçeklerini ve bilimsel verileri yok sayarak uzlaşma ihtiyacı duymayadan kendi anlayışılya hareket ederek asgari ücretle çalışanlara haksızlık ettiğini ifade etti. (A.Ertürk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com