"Bu ayıpla ne zaman yüzleşilecek"

"Bu ayıpla ne zaman yüzleşilecek"
Araştırmacı gazeteci, yazar Uğur Mumcu arabasına yerleştirilen bomba sonucu 24 Ocak 1993'te faili meçhul bir suikasta kurban gitmişti.

Üzerinden tam 20 yıl geçti...

Suikast ile ilgil hergün yeni bir gelişme beklenirken dava zaman aşımına uğradı. Yargıtay’ın bozma kararından sonra tekrar görülen davanın sonunda, Uğur Mumcu’ya ait 06 YR 245 plakalı aracın enkazının mirasçılarına iadesine karar verildi. Bu durum üzerine ailesi açıklamalarda bulunarak tepkilerini dile getirdi.

"TETİĞİ ÇEKENLERİN BULUNAMAMASI AYIBIYLA NE ZAMAN YÜZLEŞİLECEK"

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu ise bir Uğur Mumcu'nun katledilişinin 20. yıldönümünde  şu ifadelere yer verdi.

Uğur Mumcu cinayetinin arkasındaki karanlık güçlerin hala ortaya çıkarılamadığına dikkat çeken Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu açıklamasında "Tetiği çektirenlerin bulunamamasının ayıbıyla ne zaman yüzleşilecek?" dedi.


"TÜM YURTTA ANILDI"

Cumhuriyet gazetesi yazarı Uğur Mumcu, katledilişinin 20. yıldönümünde tüm yurtta etkinliklerle anıldı.

CHP Eskişehir Gençlik Kolları üyeleri, Adalar mevkisi Porsuk Bulvarı'nda bir araya gelerek, mumlar yaktı.

Partinin Eskişehir Gençlik Kolları Başkanı Çağkan Taşçı, burada yaptığı açıklamada, Mumcu'yu rahmetle andıklarını belirterek, onun özgürlükçü, demokratik, halkçı ve barışçı kişiliğiyle geleceğe ışık tutmaya devam edeceğini söyledi. (VİE)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com