Bu başarı AKP'nin!

Bu başarı AKP'nin!
AKP'nin Türkiye'yi köktendinci terör örgütlerinin üssü haline getirdiğini ifade eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, "Bugün Hatay'da mezhep savaşlarının altyapısı hazırlanırken AKP bu sürecin aktörlerine kol kanaat germektedir" dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, AKP'nin Türkiye'yi köktendinci terör örgütlerinin üssü haline getirdiğini ifade ederek, "Dün Irak ve Afganistan'ı "El Kaide ve köktendinci terör örgütlerinin üssü' diyerek işgal edenler yarın aynı gerekçeyi Türkiye için de kullanabilirler" dedi.
 
"SURİYE'DEKİ EL KAİDE ÜYELERİ TESADÜF DEĞİL" 
 
Toprak yaptığı yazılı açıklamada, El Kaide tarafından 2003 yılında İstanbul'da gerçekleştirilen ve 57 kişinin ölümüyle sonuçlanan bombalı saldırıya adları karışan isimlerin Suriye'de öldürülmesinin tesadüf olmadığını belirtti.
 
Toprak, "Yani bu saldırılarla ilişkili olan kişiler Türkiye üzerinden Suriye'ye geçip Suriye ordusuna karşı savaşmışlardır. Bu şahıslar Türkiye'de eylem yapıp onlarca masum insanı katlederken kötü, Suriye'de Esad'a karşı savaşırken iyi terörist mi oluyor? Yıllardır AKP demiyor muydu "senin teröristin benim teröristim yoktur' diye? Bu durum AKP'nin söylemini çürütmüyor mu?" dedi.
 
HATAY'DA MEZHEP SAVAŞLARININ ALTYAPISI HAZIRLANIYOR
 
AKP'nin Türkiye'yi El Kaide başta olmak üzere köktendinci terör örgütlerinin üssü haline getirdiğini ifade eden Toprak, "Bu örgütlere mensup insanlar Hatay'da ellerini kollarını sallayarak vatandaşlarımızı tehdit ederken AKP yaşananları sadece seyretmektedir. Suriye'den gelenlerin çıkardığı olayların sorumlusu AKP'dir. Bugün Hatay'da mezhep savaşlarının altyapısı hazırlanırken AKP bu sürecin aktörlerine kol kanaat germektedir" dedi.
 
BU BAŞARI AKP'NİN
 
Toprak, "AKP'ye şu tarihi uyarıyı yapıyoruz; dün Irak ve Afganistan'ı "El Kaide ve köktendinci terör örgütlerinin üssü' diyerek işgal edenler yarın aynı gerekçeyi Türkiye için de kullanabilirler. AKP'nin Suriye politikası Türkiye'ye tarihinde en çok düşmanı kazandıran politika olmuştur. Ülkemiz işgal edildiğinde ve Kurtuluş Savaşı'nı verdiğimizde bile bu kadar çok düşmanımız yoktu. Bu başarı AKP'nindir" dedi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com