Bu bebek 376 milyon dolar değerinde!

Bu bebek 376 milyon dolar değerinde!
İngiliz Prensi Willam ve Cambridge Düşesi Kate Middleton'un dünyaya gelmesi için sayılı günler kala bir gerçek daha ortaya çıktı.

Dünya'nın gözü üzerlerinde olan çitin bebekleri dünyaya gelditen yaklaşık iki ay kadar sonra ingiliz ekonomisine 376 milyon dolar katkı sağlayacak.

Tüm İngiliz vatandaşlarının heyecanla beklediği kraliyet bebeği Temmuz ayı içerisinde dünyaya gelecek.

İngiliz perakende sektörü üzerine araştırmalar yapan şirket CRR tarafından hazırlanan rapor, Kate ve William çiftinin bebeklerinin doğumunun ardından gelecek 2 ay boyunca, İngiliz vatandaşlarının ekstra 376 milyon dolar para harcayacağını ortaya koydu.

Hazırlanan rapordaki tahminlere göre İngilizler bu yaz alkole 94 milyon dolar, oyuncak ve hediyelik eşyalara ise 121 milyon dolar ektra para haryacaklar.

Uzmanlar, yalnızca İngiliz vatandaşları değil diğer ülkelerden gelecek turistlerinde bu ekonomik canlanmaya katkıda büyük rol oynayacağını ifade etti.

İngiliz Majesty dergisi yazarı Joe Little " Ne 1948'de Prens Charles'ın ne de 1982'de Prens William'ın doğumunu bu kadar heyecanla beklememiştik" diye konuştu.

CRR analistlerinden Joshua Barnfield ise İngilizleri bu doğumda Prens William ve Henry dünyaya geldiğinde harcadığının 3 veya 4 katı daha fazla harcama yapacağını tahmin ettiğini belirtti. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com