Bu Benzetme CHP'lileri Kızdıracak

Bu Benzetme CHP'lileri Kızdıracak
AK Parti Grup Başkan Vekili Bekir Bozdağ öyle bir benzetme yaptı ki, CHP'lileri ayağa kaldıracak cinsten..

AK Parti Grup Başkan Vekili Bekir Bozdağ, Oda TV muhabiri İklim Bayraktar'ın iddiaları sonrası CHP'de yaşanan gelişmeleri değerlendirirken, "Cumhuriyet Halk Partisi'nin ismi 'Cumhuriyet Halt Partisi' olarak değiştirilsin. Çünkü karıştırmadıkları halt kalmadı." ifadelerini kullandı.

Partisinin Mersin teşkilatınca düzenlenen 'Türkiye Buluşmaları' toplantısında yaptığı konuşmada, "Ben böyle bir siyaset, böyle bir rezalet görmedim. Dallas dizisini geçtiler." diye konuştu.

Bir diğer AK Parti Grup Başkan Vekili Suat Kılıç ise, özel yetkili savcı Zekeriya Öz'ün, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yardımcısı Gürsel Tekin ve eski Genel Başkan Deniz Baykal'ı ifadeye çağırdığı iddiasını yorumladı. MÜSİAD İnegöl Şubesi'nin bir toplantısında konuşan Kılıç, Oda TV çevresinde gelişen olayları kastederek, "Bu konunun kesinlikle aydınlığa kavuşturulması gerekiyor." dedi. Dolayısıyla savcılığın işleminin yerinde olduğunu savundu. AK Parti Grup Başkan Vekili Nurettin Canikli de İstanbul'da düzenlenen 'Türkiye Buluşmaları' konferansında "Bu konu net olarak aydınlığa kavuşturulabilirse, birinci kaset olayının da gerçek failleri ortaya çıkar." görüşünü kaydetti.

BİR SERT BENZETME DE ZEYBEK'TEN!

Genel seçimlerde geri sayım başlarken siyasetçilerin söylemleri de sertleşiyor.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın önce cumhurbaşkanı, ardından da başkanlık sistemiyle devlet başkanı olmak istediğini iddia etti. Zeybek, "Başkan olursa ilk isteyeceği şey halifelik olacak. Hani kendisine 'halife' diyen bir Yezit vardı ya tarihte ve onun babası vardı. Her şeye karar veren, her şeye hakim olmak isteyen halifelik." şeklinde konuştu.

DP İl Başkanlığı'nın açılış törenine katılmak için İzmir'de bulunan Zeybek, bina önündeki vatandaşlara hitap etti. Seçim otobüsüne çıkarak partililere seslenen Zeybek, ağırlıklı olarak Başbakan Erdoğan'ı eleştirdi.

Erdoğan'ın milletvekillerinin kim olacağına karar verdiğini söyleyen Zeybek, "Milletvekillerinin, cumhurbaşkanının, genel müdürlerin kim olacağına karar veren bir başbakan. Her şeye karar veren bir başbakan ama başbakanlık yetmiyor, cumhurbaşkanlığı istiyor. Cumhurbaşkanlığı yetmiyor, başkanlık istiyor. Başkan olursa isteyeceğini ben şimdiden söyleyeyim, halifelik isteyecek." dedi.

Erdoğan'ın başkanlık sistemi istediğini ve valileri de halkın seçmesi taraftarı olduğunu ileri süren DP Genel Başkanı Zeybek, "İktidar partisi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde, vatan toprağımızda yurttaşlarımız binalarını kiralamaya ve satmaya korktuğu için devlet binalarında faaliyet gösteriyorsa, kapısında Çevik Kuvvet polisi bekliyorsa, o polisleri terör örgütünün güdümündeki seçimlerde seçilen bir valiye teslim ederseniz, o valilerden 15'i biraraya gelerek bağımsızlık ilan ederse ve yukarıdan bu tezgahı kuranlar da gelip müdahale ederse Türkiye'nin bölünmesini kim önleyebilir? Bunları bilerek mi yapıyor bilmiyorum ama bilmeyerek yaptığı kanısındayım. Diyorum ki yapma, tehlikeli bir yoldasın. Bu gidişin sonu tehlikeli. Bu gidiş, seni de felakete götürür. Sen başkalarının planlarını uyguluyorsun. Türkiye'yi dağıtacak ne varsa onu yapıyorsun." diye konuştu. Zeybek, konuşmasının ardından parti binasının açılışını yaptı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com