Bu cephanelik öncekinden 3 kat büyük

Bu cephanelik öncekinden 3 kat büyük
Beykoz'daki İstek Vakfı arazisinde bugün yapılan kazılarda çok sayıda mühimmatın bulunduğu öğrenildi. Yeni çıkarılan mühimmatlar ilkinden üç kat büyük. Mühimmatın listesi..

Bugün bulunan mühimmatın iki önce bulunanlardan daha fazla olduğu belirtiliyor. Kazılarda ele geçirilen mühimmatın 6'sı dolu 5'i boş 11 lav silahı, 10 el bombası, bubi tuzakları ve çok sayıda mermilerden oluştuğu ifade ediliyor.

Yeni çıkan mühimmatların listesi şöyle:

BİN 500 ADET M -16 PİYADE TÜFEĞİ MERMİSİ
500 ADET 9 MM ÇAPINDA TABANCA MERMİSİ
5 BOMBA TUZAĞI DÜZENEĞİ
11 LAV SİLAHI
10 EL BOMBASI
23 İŞARET FİŞEĞİ
13 SİS BOMBASI
50 MM'LİK ATEŞLEME FİTİLLERİ
4 ADET EL BOMBASI FÜNYESİ

Çıkartılan silah ve mühimmatın sayımı devam ederken kazı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Bölgede kazı çalışmasını yürüten ekiplerin, bir yandan yeni kazı alanları belirlerken, diğer yandan da çıkartılan mühimmatın seri numaralarını tespit ederek envanterini çıkarmaya çalıştığı bildirildi.

Bölgede bomba imha ekiplerinin yanı sıra, olay yeri inceleme, terörle mücadele, jandarma ve istihbarat birimlerinin ayrı ayrı ekipleri bulunuyor.

ÇARPICI AYRINTI

Bu arada ilginç bir bilgi daha ortaya çıktı. Kazı bölgesinde dün de büyük bir mühimmat deposu bulunduğunu ancak basından ve kamuoyundan özenle gizlendiği öğrenildi.

21 Nisan'da başlayan kazılarda; 11 adet el bombası, yaklaşık bir kilo C4 patlayıcı madde, 10 adet el bombası, korteks malzemesi,( bomba yapımında kullanılan) 1250 adet tabanca mermisi, 3 bine yakın farklı çaplarda mermi, 22 adet el bombası tapası, 7 adet gaz bombası, 16 adet aydınlatma fişeği, 11 adet sis bombası ve 3 gösteri bombası bulunmuştu.

(CİHAN)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com