Bu da Defne Samyeli Cezası!

Bu da Defne Samyeli Cezası!
RTÜK, ''Aldatma'' konulu bir programda Defne Samyeli ile Eren Talu'nun boşanma davasının konu edilmesi nedeniyle, Show TV'ye ''Özel hayatın gizliliği cezası'' verdi..

RTÜK, Show TV’ye ‘’Defme Samyeli-Eren Talu’’ cezası verdi. Mutlu br evliliğin ardından boşanma kararı alan Samyeli ile Talu çiftinin karşılıklı suçlamaları medyada geniş yer almıştı. Show TV’deki ‘’Aldatma’’ konulu ‘’Herkes için Sağlık’’ adlı programda, boşanma davası konu edilince RTÜK, ‘’Özel hayatın gizliliği’’ gerekçesiyle TV kanalına uyarı cezası verdi.

RTÜK’ün son toplantısında alınan bu karara, üyelerden Vahap Darendeli karşı çıktı. Darendeli, ‘’Programda eşini aldatanların psikolojisi bilimsel olarak açıklanmaya çalışılmıştır. Kadının aldatma psikolojisi irdelenirken konu Defne Samyeli ve boşanma davası açtığı eşi Eren Talu’ya kaymıştır’’ diyerek muhalefet şerhi yazdı ve şu görüşleri savundu:
‘’Kamuoyunun dikkatini çeken kişiler, belirli olaylar nedeniyle toplumun ilgisini üzerinde toplamaktadır. Defne Samyeli’nin eşine açtığı boşanma davası da bu kapsamda değerlendirilmelidir. Samyeli ve Talu, boşanma davaları ile ilgili olayları kamuya açıklamış, röportajlar vermiştir. Yayında özel hayata yönelik bir ihlal yapılmamıştır.’’

Gazeteport

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com