Bu da gol değil Gökçek!

Bu da gol değil Gökçek!
AKUT'a ağır ithamlarda bulunan Melih Gökçek cevabını aldı.

Ankara Belediye Başkanu Melih Gökçek twitter'daki her gol denemesinde başarısız oluyor. Fake haberleri gerçek sanıp yayınlayan, komplo teorilerini yaşanmış gibi anlatan Gökçek Gezi eylemlerinin de önceden planlandığını iddia edip kendi sayfasından AKUT'la ilgili iddialar ortaya atmıştı.  Akut Başkanı Nasuh Mahruki bugün bir basın bülteni yayınlayarak Gökçek'in sorularına yanıt verdi.

Olaylar sırasında yaralanan ve hastanede tedavi gören Mahruki "Kamuoyu adına sorduğunuz sorulara bacağım, dirseğim ve omzum kırık olmasına rağmen kaleme aldığım cevaplarımız aşağıdadır." diyerek tüm sorularar tek tek cevap verdi.

Meliih Gökçek twitter sayfasından "KAMUOYU ADINA AKUT YETKİLİLERİNE SORUYORUM...GEZİ PARKI OLAYLARI BAŞLAMADAN HEMEN ÖNCE TÜRKİYE'NİN ÇEŞİTLİ VİLAYETLERİNDEN ÜYELERİNİZİ İSTANBUL'A DAVET ETTİNİZ Mİ? BİR İKİ HAFTA İÇİNDE TÜRKİYE DE BAYÜK OLEYLER OLACAĞINI SÖYLEDİNİZ Mİ? ÜYELERİNİZE BU OLAYLARDA KULLANMAK AZERE GAZ MASKESİ VE TELSİZ DAĞITTINIZ MI? DOKTOR GÖREVLENDİRMELERİ YAPTINIZ MI?ACİL KAMU OYU CEVAP BEKLİYOR. DEVLETİN SAVCILARININ OLAYI AYRICA DİKKATİNE SUNUYORUM..." diyerek sorularını yöneltmişti.

"Melih bey merhaba, bu soruların dedikodusunu yapmadığınız ve buradan, herkesin içinde sorduğunuz için teşekkür ederim. Biz de bu aşağılık dedikoduyu ilk kez şimdi sizden duymuş olduk. Şeffaflık ilkesine olan inancımızdan dolayı, Kamuoyu adına sorduğunuz sorulara bacağım, dirseğim ve omzum kırık olmasına rağmen kaleme aldığım cevaplarımız aşağıdadır." diyerek açıklamalarına başlayan Nasuh Mahruki iddia edildiği gibi önceden dağıtılan gaz maskesi yada telsiz olmadığını zaten ellerinde olaydan önce hiç maske bulunmadığı için olaylar başladıktan sonra maske satın aldıklarını söylüyor ve faturalarını açıklama metnine ekliyor.

Üyelerin şehir dışından çağırılması olayını da Gökçek çok yanlış anlamış. Üyelerin İstanbul'a gelme sebebini Mahruki şu sözlerle açıklıyor; "AKUT'un yurt sathına yayılmış 32 Ekibindeki tüm Asil Üyelerimizi, 2 Haziran Pazar günü yapılacak olan, 3 yılda bir gerçekleştirdiğimiz Olağan Genel Kurulumuz için, her seferinde olduğu gibi İstanbul'a davet etmiştik. Olağan Genel Kurul için İstanbul'a değişik zamanlarda peyderpey ulaşan gönüllülerimiz, 31 Mayıs Cuma akşamı Dernek Merkezimize gelen ve giderek artan yardım çağrıları üzerine, hiç beklenmedik bir anda alevlenen ve giderek şiddetlenen bu olaylarda yaralanabilecek sivil yurttaş, kamu görevlisi veya güvenlik güçleri mensupları için hazırlıklarına başlamıştır." Bu toplantıyla ilgili Nisan  ayında atılan davet maillerini de yine belgeleriyle ortaya koyuyor.

Her seferinde büyük bir heyecanla birilerine saldıran ancak her defasında da iddiaları elinde patlayan Gökçek bu sefer de başaramadı. Yani anlayacağınız bu da gol değil Sayın Gökçek! (MRE)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com