Bu dayanışma tarihte görülmemiştir

Bu dayanışma tarihte görülmemiştir
Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil, son zamanlarda önlenemez bir hal alan Hükümet karşıtı protestoları ve Türk halkının verdiği mücadelenin eylem halini köşesinde ele aldı.

Türk halkının AKP Hükümeti'ne karşı gösterdiği tepkiler, artık Hükümet ve Hükümet aşıkları tarafından önlenemeyecek bir şiddette ve bu dayanışma ve birleşme hali git gide artıyor... 

Son olarak Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un tarafından görevlendirildiği Hükümet'e yakışır bir şekilde tepki vermesine neden olan protesto ile birlikte Türk halkının uyanış öyküsü artık kimsenin reddemeyeceği bir noktaya taşındı.

Ülke sınırları içerisinde AKP'lilerin kendilerini bu uyanıştan koruyabilecekleri herhangi bir kamusal alan kalmamışken, yurt dışında da ellerinde Türk bayrakları ile kendilerini bekleyen insanlar var. 

Hükümet'in her kademesinden isim, ellerinde Türk bayraklarıyla kendilerini kovalayan, yuhalayan, yumurta yağmuruna tutan, beddua eden bu halktan kaçacak yer bulamıyor.

Yılmaz Özdil, bu uyanışın ve protestoların şiddetinin kaynağı olarak Hükümet'in kendilerinden olmayana karşı uyguladıkları baskı, yalnızlaştırma ve korkutma çabasını gösteriyor. AKP, yalnızlaştırmaya çalıştıkça birleşen, korkutmaya çalıştıkça celladına karşı diklenen bir halk karşısında yapacağı bir şey kalmadığını yazıyor Özdil...

İşte Yılmaz Özdil'in 'Gavat' başlıklı yazısından ilgili bölüm:

Gavat


Finlandiya’ya giden Tayyip Erdoğan, ellerinde Türk bayrakları bulunan ve her yer Taksim sloganları atan vatandaşlar tarafından protesto edildi.
 
Finlandiya’dan İsveç’e geçen Tayyip Erdoğan, ellerinde Türk bayrakları bulunan ve ‘Andımız’ı okuyan vatandaşlar tarafından protesto edildi.

****
Sevilmeyen hükümet her zaman vardı, ama sokaklarda bayrakla kovalanan hükümet ilk defa görülüyor.

Çünkü... Bürokrasinin, medyanın, hatta muhalefet partilerinin AKP'lileştirilmesi, dünya siyaset tarihinde görülmemiş bir dayanışma biçimi yarattı. Kendilerinden olmayanı "korkutmaya" ve "yalnızlaştırmaya" çalıştılar. Hiç bu kadar "cesur", hiç bu kadar "kalabalık" olunmamıştı.

Yılmaz Özdil'in yazısının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com