Bu defa CHP'nin kadınları konuştu

Bu defa CHP'nin kadınları konuştu
Hüseyin Aygün tartışması giderek daha da büyüyor. Nur Serter, Necla Arat ve Canan Arıtman da tartışmaya katıldı.

Sansürsüzhaber/ÖZEL Hüseyin Aygün’den sonra CHP Tunceli İl Başkanı Hüseyin Güneş de Zaman Gazetesi’ni tercih etti. Aygün için, “CHP’li değil” açıklamasında bulunan Güneş’e,  Nur Serter ve Necla Arat tepki  gösterirken, İzmir eski milletvekili Canan Arıtman destek oldu. CHP Tunceli İl Başkanı Hüseyin Güneş Zaman’a yaptığı açıklamada “Hüseyin Aygün, zaten CHP'li değil, CHP ile uzaktan yakından ilgisi yok” dedi. Aygün’ün  geçmişte partiyi eleştiren bir şahıs olduğunu belirten Güneş, “ Seçimden önce bunu gündeme getirdim; karşı çıktım, partili olmadığını söyledim ama para etmedi. Bizzat Genel Başkan'a çıktım konuştum, 'Partili değildir, yapmayın, yazık ederiz...' dedim. Fakat dinlemediler bizi. Bizim de bildiklerimiz var, söyleyemiyoruz” şeklinde konuştu.

ARAT: “ZAMAN GAZETESİ CHP İLE UĞRAŞIYOR”

Aygün’ün açıklamları için “İktidarın özellikle üzerinde durduğu bir konu bu. CHP içinde yaratılan tartışmalarla parti zayıflatılmaya çalışıyor” şeklinde konuşan Necla Arat, CHP’nin bu tuzaklara düşmeyeceğini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “Hüseyin Güneş’in açıklamaları hakkında parti genel  merkezinin gerekeni yapacağına inanıyorum. Umarım partililer de parti içinde uygun hareket ederler. Son dönemlerde CHP Zaman Gazetesi’nin uğraşı haline gelmiştir.”

SERTER: “BU CHP’DEN YAPILMIŞ BİR AÇIKLAMA DEĞİL”

CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, Tunceli parti yönetiminin, Aygün’ün gündeme gelen açıklamalarından rahatsız olduğunu ifade ederek; “Ben Hüseyin Güneş’in konuşmalarını CHP’den yapılmış bir açıklama olarak görmüyorum ve kabul etmiyorum”  dedi.

ARITMAN: “KILIÇDAROĞLU VE EKİBİNİN MİSYONU CHP’Yİ TARİHE GÖMMEK”

Güneş’in açıklamalarını destekleyen Canan Arıtman ise “Hüseyin Aygün’ün CHP’li olmadığı biliniyordu. Kılıçdaroğlu da bunu biliyordu. Bunlar planlı yürütülen işlerdir. Yüklendikleri misyonun parçasıdır. Hüseyin Güneş’in görevini yerine getirdiğine inanıyor, Zaman Gazetesi’ne konuşmasında özel bir anlam olduğunu düşünmüyorum” dedi.  Yaşananların sorumlusunun Kılıçdaroğlu olduğunu ifade eden Arıtman, “Aygün’ün disipline gönderilmesi gerekir. Kılıçdaroğlu her şeyin farkında olduğu halde tepki  göstermemiştir. Genel Başkan istifa ederek partiyi gerçek CHP’lilere bırakmalıdır” şeklinde konuştu. Arıtman sözlerine şöyle devam etti: “Aygün kitap yazıyor. Sanırım bu konuşmaların ardından kitapları çok satmaya başlamıştır. Zaten bu işi bunun için yapıyor. Kemal Kılıçdaroğlu da hem partiye oy kaybettirip hem de AK Parti’nin ekmeğine yağ sürüyor”

HABER: SERAP BELOVACIKLI

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com