Bu Dizi Ders Olarak Okutuluyor!

Bu Dizi Ders Olarak Okutuluyor!
Kanal D'nin farklı konsepti ile dikkat çeken dizisi üniversite ve polis okullarında ders olarak gösterilmeye başladı...

Adalet hizmetlerindeki kaliteyi artırmaya yardımcı olabilmek için yola çıkan Kanıt kısa sürede geniş kitleler tarafından ilgiyle takip edilen bir dizi oldu.

Görgü tanıklığı ve ikrarı "hiç bir şey apaçık ortada olan kadar aldatcıcı değildir" sloganı ile başvurulacak son yöntem olarak gören ve sadece delillerden faillere giden dizi üniversitelerin hukuk fakülteleri ve polis okullarının dikkatini çekti.

PAZARTESİ DİZİ SALI DERS

Kanıt Dizisinde yer alan olay yeri incelemesi ve sonrasında cinayetlerin aydınlatılması, suçluların adalete teslim edilmesinde takip edilen yollar, bu okullarda öğrencilere detaylarıyla anlatılıyor. Özellikle polis okullarında ders veren hocaların tercih ettiği dizi, ders içinde defalaca izleniyor.

Bazı hukuk fakültelerinde ise Kanıt'ın pazartesi gecesi yayınlanan son bölümü salı günü ders konusu olarak enine boyuna tartışılıyor. Diğer polisiye dizilere göre çok daha farklı bir konseptle izleyecilerin karşısına çıkan Kanıt bu formatıyla (edutainment-eğitim ve eğlence) dünyada bir ilk. Dizinin arasında verilen adli bilimlerle ilgili doyurucu bilgiler Kanıt'ı dünyadaki diğer benzerlerinden ayırıyor.

BAYAN KANIT: DAHA İYİ OLACAĞIZ

Kanıt Dizisi'nin ekrana taşınmasına büyük katkı sağlayan Adli Bilimler uzmanı ünlü kriminalist Prof.Dr. Sevil Atasoy Ekinci dizinin bazı eğitim kurumlarında ders olarak gösterilmesinden duyduğu memnuniyeti şöyle ifade etti:

"Bundan gurur duyuyoruz. 30 yılı aşkın bilgi ve deneyimimi toplumla paylaşabildiğim için çok mutluyum. Diziyle bir fark yaratabilmeyi hedeflemiştik. Henüz istediğim noktada olmasa da ilerleyen bölümlerde seyircinin beklentilerini daha fazla karşılayabileceğimizi umuyorum."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com