Bu Dolandırıcılara Akıl Sır Ermiyor!

Bu Dolandırıcılara Akıl Sır Ermiyor!
İstanbul emniyeti'nin son 48 saatte yakaladığı ve aralarında polislerin bile olduğu dolandırıcıların yaptıkları, şeytanın dahi aklına gelmeyecek cinsten...

1- POLİS 'TAŞERONLA' HARAÇ TOPLADI!
İstanbul Taksim'de iki sivil polis, araçlarına aldıkları bir sahte polisi kullanarak, esnaf ve sürücülerden haraç topladı. Polisler, mağdurların şikâyeti üzerine yakalandı. İddiaya göre Beyoğlu İlçe emniyet Müdürlüğü'nde görevli A.K. ve R.K., 26 Şubat 2010 gecesi devriye nöbeti ve kontrol için çalıştıkları bürodan çıkarak araçlarınabindi. Yolda polis olmayan sivil kıyafetli Kemal Tayfun Nargın'ı da arabalarına alan polisler, gece saat 03.00'te Bahariye Caddesi'ndeki Güneysu Oteli'ne gitti. Şoförlük yapan A.K. arabada beklerken polis arkadaşı R.K. ile kendini "sivil polis" olarak tanıtan Nargın Otel'e girdi. Resepsiyondaki müşteki Şener Kul ve Recep Topal'ın yanına giden Nargın, kayıtları incelemek istediğini, otelde yatan 3 kişinin kaydının olmadığını söyledi. Ancak Kul ve Topal, kayıt yaptırmadan hiç kimsenin otelde kalamayacağını anlattı. Bunun üzerine Nargın, Kul'a "Gel seninle şöyle boş bir yere gidelim" dedi. Ceza keseceklerini söylediği Kul'dan üstü kapalı rüşvet isteyen Nargın, daha sonra Topal'ın kredi kartını aldı. Kartın şifresini ve 2 bin tl'lik limitini öğrenen Nargın, para çekmek için ATM'ye gitti. Ancak çekemedi. Kızgınlıkla otele dönen Nargın, Kul'a "Kasada kaç para var" diye sordu. Kasadaki 90 tl'yi aldı. Aynı gece müşteki Mehdi Öztürk'ü de Taksim Meydanı'nda durduran Nargın, kimlik kontrolü yaptıktan sonra Öztürk'e aracını bağlayacaklarını belirterek "Ne varsa çıkar" dedi. 

İKİ MEMURA 38 YIL HAPİS İSTEMİ 
Nargın, Öztürk'e kredi kartından 500 lira çektirip 300 lirasına el koydu. Ertesi gün Öztürk'ün şikayeti üzerine kimlikleri saptanan polisler hakkında dava açıldı. Kamera kayıtlarının dosyaya konduğu davada polisler suçlamaları reddederken, sahte polis Nargın, henüz bulunamadığı için ifadesi alınamadı. Sanıklar, "Başkasının kredi kartını izinsiz kullanarak yararsağlama ve kamu görevini usulsüz üstlenme (sahte polis)" suçlarından 38 yıla kadar hapis ve memuriyetten men cezası istemiyle yargılanacak. 

2- SAHTE KİMLİKLE SEKS ŞANTAJI
İstanbul Fatih'te, kendilerini polis olarak tanıtan iki kişi vizesi olmayan yabancı kadınlarla zorla ilişkiye girdi. Aynı yöntemle onlarca kadınla birlikte olan ve paralarını da alan sahte polisler, Gürcistan uyruklu bir kadının ihbarıyla yakalandı. Sahte polislerin bu yolla elde ettikleri parayla lüks otomobil satın almayı amaçladığı öğrenildi. 

"YA SEVİŞ YA SINIR DIŞI" 
İddiaya göre; 35 yaşındaki Abdülbaki Karakuş ile 31 yaşındaki Cebrail Döğüş, Kumkapı'da yaşayan ve vize sorunu bulunan yabancı uyruklu kadınları hedef seçti. İkili, vize süresi geçen kadınları, "Sizi sınır dışı edeceğiz. Bize 400 tl verirseniz serbest bırakırız. Bundan sonra da sizi kimse rahatsız edip pasaport bile soramaz" diyerek kandırdı. Bununla yetinmeyen ikili, "Çok güzelsin. Bizimle de sevişeceksin yoksa sınır dışı ederiz" diyerek kadınlarla ilişkiye girdi. Polislerin suçüstü yakaladığı ikilinin üzerlerinden sahte polis kimlikleri çıktı. Sabıka kaydı olduğu belirlenen dolandırıcılar adliyeye sevk edildi. 
3- KÖR EDEN DETERJANLAR 
İstanbul Küçükçekmece'de bir ihbarı değerlendiren Asayiş Büro, sahte deterjan imalathanesine baskın düzenledi. Sefaköy Tevfikbey Mahallesi'nde süt ürünleri tabelası bulunan bir işyerinden deterjan kokusu geldiği ihbarını alan ekipler, işyerini izlemeye aldı. mekana kimyasal madde taşındığını farkeden ekipler, baskın düzenleyerek yüzlerce kilo sahte toz deterjan ve kimyasal madde ele geçirdi. Polis, depoda yaptığı incelemede sahte toz deterjanın yapıldıktan sonra ünlü markaların boş kutularına konularak ucuz fiyatlara piyasaya dağıtıldığını tespit etti. Polis, işyerinde bulunan K.P. ve K.Ö. ile Türkmenistan uyruklu K. N.'yi gözaltına aldı. Deterjan üzerine yapılan incelemede tozun içindeki kimyasal bileşimin, göze temas etmesi durumunda kör etme riski bulunduğu belirlendi. Küçükçekmece Asayiş Büro Amirliği'nde ifadesi alınan 3 kişi, Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, Türkmenistan uyruklu K. N. ise sınır dışı edildi. 


4- ÇAKMA ALTIN SAAT OYUNU
İstanbul Küçükçekmece'de İrfan Bilican ve Cemil Akkaya yolda yürüdükleri esnada, tanımadıkları bir kişi yanlarına giderek, memleketlerine döneceklerini ancak ceplerinde para kalmadığını söyledi. Dolandırıcıların tuzağına düşen Bilican, "Acıdığım için saatini almak istedim. Yolda yürürken bir kişi daha yanımıza gelerek, saatin değerli olduğunu ve kendisinin almak istediğini söyledi. Pazarlık yaptığımız sırada kuyumcudan olduğunu söyleyen biri de "Bu saat altın. Ben talibim" dedi. Ben de 970 lira vererek aldım. Daha sonra bakır kaplama olduğunu öğrenince şok oldum" dedi. Mağdurların verdiği adreslerde pusuya yatan ekipler, ellerindeki sahte saati bir kişiye satmaya çalışan Erkan Ü. ve Hasan A.'yı suçüstü yakaladı. İkilinin, daha önce sabıkası bulunduğu tespit edildi. İki dolandırıcı savcılığa sevk edilirken, kendisine kuyumcu süsü veren üçüncü şahıs aranıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com