Bu domatesler parmak ısırtıyor!

Bu domatesler parmak ısırtıyor!
Sadece koyun gübresi kullanılarak yetiştirilen domateslerin her biri bir kilogram geliyor.

Afyonkarahisar'a beş kilometre uzaklıkta bulunan Erkmen beldesindeki bahçesinde yetiştirdiği ve her biri bir kilogram gelen domatesler, görenlere parmak ısırtıyor.
Doğa ve çevreye düşkünlüğü ile tanınan Yüksel, geçtiğimiz yıllarda 600 gramı bulan pembe domatesler yetiştirdikten sonra, bu yıl da internet aracılığıyla bulduğu tohumlardan, her biri bir kilogram ağırlığında domates üretmeyi başardı.
Tamamen hobi amaçlı üretim yaptığını belirten Yüksel, kiloluk domatesleri üretirken, koyun gübresi dışında hiçbir kimyasal ya da hormon kullanmadığını ve organik üretim yapmaya özen gösterdiğini söyledi.
Daha önce yetiştirdiği pembe domateslerin tohumlarını çoğaltarak meraklılarına dağıttığını kaydeden Yüksel, görenlere parmak ısırtan kiloluk domateslerin tohumlarını da çoğaltarak karşılıksız dağıtacağını bildirdi.
Bahçesine hibrit tohum ve kimyasal gübre sokmadığını, zorunlu olmadıkça tarımsal ilaç kullanmaktan kaçındığını belirten Yüksel, yerel tohumlara sahip çıkılmasını istedi. Yüksel, tat, koku ve besleyici değerlerden yoksun hibrit tohumların, üreticilerine para kazandırmaktan başka kimseye bir yarar sağlamadığını savundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com