Bu fotoğraf İran medyasının gündeminde

Bu fotoğraf İran medyasının gündeminde
Türkiye’de yaşanan “paralel yapı” tartışmalarında Gülen cemaatine eleştiriler yönelten İran medyası, “28 Şubat mücadelesi bunun için miydi?”, “Başörtülülerin kaybettiği 28 Şubat mücadelesi” gibi yorumlar yapıyor.

Batı medya kuruluşlarınca daha çok “yarı resmi” bir haber ajansı olarak nitelenen Fars Haber Ajansı, “Türkiye’de özellikle paralel yapı tarafından din ve inanç üzerinde yapılan toplum mühendislikleri, başörtülüler için zul olan ve başörtüyü ‘1 metre kumaş’a indirgeyen bir nesil yarattı” görüşünü de dile getirdiği haberinde şu savları ortaya attı:

“Üniversitede öğrenciler aynı alanda aynı şarkılar eşliğinde eğlendiler. O sırada başörtülü bir genç kızın, konseri sevgilisinin omuzlarında izlemesi de dikkat çekici bir fotoğraf olarak konserden geriye kaldı. Düzce Üniversitesi Bahar Şenlikleri'nde konser veren Gece Yolcuları grubu şarkılarında hem başörtülü olan hem 'hicapsız' olan gençler dikkat çekti."

Bazı Müslümanların “iktidarın nimetini maddiyattan ibaret sayarak inançlarında zul sayılacak davranış ve yaşam biçimlerine sapmaları, birçok İslam ülkesinde gerçek bir yara olarak algılanıyor. Türkiye’de de bu gerçek olanca açılığıyla sergileniyor günlük yaşama” gibi ifadelere yer verildiği haberin son bölümünde ise, ağır eleştiler yapıldı ve şu fotoğraf paylaşıldı:

"Fethullah Gülen, başörtüsünün yasaklandığı ilk günlerde bu İslami farizayı savunmamış ve örtü için ‘teferruat’ diyerek inanılmaz bir sapmanın temelini atmış oldu. Gülen’in, İsrail tarafından kalleşçe şehit edilen Türk Müslüman için de benzeri bir tavır sergileyip işgalci Siyonist İsrail’i ‘meşru’laştırması kendi cemaati içinde de şok yaratmıştı.” (SBK)

Yorumlar
bumin kıral
13 Mayıs 2014 Salı 09:44
09:44
HZ. Ömer İranın Takiyyesini görünce daha o zaman" keşke sasani ile aramızda ateşten dağlar olsa"demişti..
195.175.57.250
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com