Bu Gece Misafirimiz Ol!

Bu Gece Misafirimiz Ol!
Beşiktaş'ın kötü gidişinin sebebini anlatan en iyi örneklerden birisi...

"Nouma bizi diskoya götür" sloganı hala hafızalardayken, benzer bir olayı Alman teknik adam yaşamış. Takım kötü giderken "Bu gece misafirimiz ol. Boğaz'da harika bir mekan var" diyen futbolcuları terslemiş. Bu olayı da giderken yöneticilere anlatıp "Böyle yüzsüzlük görmedim" demiş

Bernd Schuster Beşiktaş'a veda etti ve ardından bıraktığı başarısız grafik halen sorgulanıyor. Alman teknik adamın görev süresi içinde en çok hangi olaydan çektiği ise iyice gün yüzüne çıkmaya başladı. Schuster'in başı, adeta birn gece kuşu haline gelen futbolcularla dertteymiş. Yeni teknik direktör Tayfur Havutçu'nun da en çok bu hususa eğildiği ve kimsenin gözünün yaşına bakmadığı öğrenildi. Taraftarın ve yönetimin büyük destek verdiği Havutçu, futbolcularının sadece işlerine konsantre olmalarını istiyor.

Biz de şimdi size Schuster'in başından geçen ilginç bir olayı aktaracağız. Olay şöyle gelişiyor; Beşiktaş'ın çıkışının sona erdiği ve düşüş trendine girdiği günler. Başını bazı yabancı futbolcuların çekti ancak içlerinde yerlilerinde yer aldığı bir grup ise adeta başka alemlerde. "O gece kulübü senin, bu gece kulübü benim" havalarında.. İşte o günlerden birisinde işin dozunu kaçıran bu futbolculardan ikisi, idman tesislerinde Schuster'in yanına gider. "Boğaz'da enfes bir mekan var. Kurtlarımızı hep orada döküyoruz. Eğlencenin doruğuna çıkıyoruz. Seni de götürelim. Bizim misafirimiz ol" derler. Bu olay Schuster'i çileden çıkarır. Kızar. Futbolcuları tersler.

Schuster hedeflediği başarıya ulaşamaz ve İstanbul'a veda eder. Bu sırada henüz İstanbul'dan ayrılmamışken bunu bazı yöneticilere anlatır. "Ben böyle yüzsüzlük görmedim" der. Görev yaptığı süre içinde futbolcuları şikayet etmek istememiştir ama arkasında kalanların işi kolaylaşsın diye geç de olsa düğmeye basmıştır.

Tayfur hoca da bu doğrultuda hareket eder. Önce bir yabancı futbolcunun kulağını çeker. Hatta ilk maçında ona kadro dışı bırakır! Diğerlerinin gözü korkar. Yönetim takiptedir. Artık işin şakası yoktur.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com