Bu gemi cari açığı kapatır!

Bu gemi cari açığı kapatır!
Dev kruvaziyer 10'uncu kez Marmaris'e geldi. Tam 30 bin turist getirdi!

Dünyanın en büyük kruvaziyerlerinden İtalyan bayraklı ''Aida Diva'' isimli yolcu gemisi, üç ay içinde 10. kez Marmaris'e geldi.

Marmaris Liman İşletmeciliği yetkilileri, Santorini'den gelen ve limanın büyük rıhtımına yanaşan dev gemide çoğu Alman 2 bin 273 yolcu ve 598 personel bulunduğunu bildirdi. Gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından gemiden inen yolcular, havanın da güneşli olmasını fırsat bilerek yat limanı ve Kordon Caddesi'ndeki yürüyüşün ardından Marmaris Kapalı Çarşısı'nda alışveriş yaptı. Bazı turistler Marmaris Müzesi'ni ziyaret ederken, bazıları ise günlük turlara katılarak ilçenin doğal güzelliklere sahip yerlerini gezdi.

Çıktığı Akdeniz turu kapsamında Marmaris'e sıkça rotasını çeviren Aida Diva'nın, ilçeye son 3 ay içinde gerçekleştirdiği 10 seferde yaklaşık 30 bin turist getirdiği kaydedildi. Ekim ayındaki ikinci seferini yapan Aida Diva'nın bu ay içinde Marmaris'i bir kez daha ziyaret edeceği öğrenildi.

Aida Cruises şirketinin filosuna 2007 yılında katılan 69 bin 203 grostonluk, 11 katlı geminin 250 metre uzunluğunda olduğu ve içinde süit kamaralar, yüzme havuzları, sauna, masaj odaları, spor salonları, casino ile gösteri salonlarının bulunduğu bildirildi.

Geminin Marmaris'in ardından Antalya'ya gideceği belirtildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com