Bu Görüşme Normalmiş!

Bu Görüşme Normalmiş!
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, subayların tutuklanmasından sonra Genelkurmay Başkanı ile Başbakan'ın görüşmesinin normal olduğunu söyledi...

İçişleri Bakanı, "106 muvazzaf subay tutuklandı. Böyle durumlarda Genelkurmay Başkanı ile Başbakan'ın konuyu görüşmesinden tabi ne olabilir" dedi.

Katıldığı bir televizyon programında soruları yanıtlayan İçişleri Bakanı Beşir Atalay'a Balyoz davasında 163 subayın tutuklanması ve ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner'in Dolmabahçe'deki görüşmesi soruldu.

Yargı süreci devam eden bir konu üzerinde yorum yapmasının doğru olmadığını söyleyen Atalay, Erdoğan ile Koşaner arasındaki görüşmeye kendisinin katılamadığını ancak Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün bulunduğunu aktardı.

Bu tür görüşmelerin normal karşılanması gerektiğini belirten Atalay, ''163 subayın tutuklanması söz konusu, bunların 106'sı muvazzaf subay. Böyle durumlarda Genelkurmay Başkanı ile Milli Savunma Bakanı'nın Başbakan ile konuyu görüşmesinden daha tabii ne olabilir?'' diye konuştu.

Atalay, şöyle devam etti: ''Ortada bir durum var, aileler var, onlarla Genelkurmay Başkanı'nın görüşmesi var. Bazı duyguları düşünceleri paylaşmaları var. Bunların böyle bir toplantıda paylaşılması da normal. Devlet yönetiyoruz, ciddi bir iş yapıyoruz. Başbakan'ın konumu bütün bunların üzerinde. Bütün bu gelişmelerden bilgisi olması, yapılacakları öğrenmesi, gerekirse talimat vermesi zaten onun görevinin içinde.

''Rutin bir görüşme mi?'' sorusu üzerine Atalay, ''Böyle durumlarda görüşmenin konusu başka konular da olabilir ama bu konunun orada ağırlıklı olabileceğini herkes tahmin eder'' karşılığını verdi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com