Bu hafta hava nasıl olacak?

Bu hafta hava nasıl olacak?
Dışarı çıkmadan önce bu haberi mutlaka okuyun!

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu(Kars, Ardahan, Iğdır ve Erzurum'un kuzey kesimleri) ile Sinop, Samsun, Ordu ve Tokat çevrelerinde görülecek yağışların Giresun, Rize ve Artvin çevreleri ile Trabzon'un doğu ilçelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Orta ve Doğu Karadeniz'de 3 ila 5 derece olmak üzere kuzey kesimlerde azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
 
RÜZGAR:
Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu, ilk saatlerde Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR
 
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI; Yağışların Giresun, Rize ve Artvin çevreleri ile Trabzon'un doğu ilçelerinde kuvvetli olacağı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, heyelan, vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 
EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla güney ve iç kesimlerinin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 
İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzeyinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 
BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Sinop çevrelerinin aralıklarla yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Samsun, Ordu ve Tokat çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Giresun, Rize ve Artvin çevreleri ile Trabzon'un doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
 
DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, kuzey kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, kuzeydoğusunun (Kars, Ardahan, Iğdır ve Erzurum'un kuzey kesimleri) aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur, sabah saatlerinde yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com