Bu Hafta Havalar Nasıl Olacak?

Bu Hafta Havalar Nasıl Olacak?
Geçtiğimiz hafta etkili olan ve hayatı felç eden sis bu hafta da etkisini sürdürecek...

Hava sıcaklığı Marmara'da lodosla birlikte 1 - 3 derece artacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak. Sıcaklık ülke genelinde mevsim normallerinin 3 - 5 derece üzerinde seyredecek.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Edirne, Çanakkale, Tekirdağ, Kırklareli, İstanbul'un Çatalca ve Silivri çevrelerinde hafif yağmur geçişleri görülecek.

Sabah saatlerinde Tekirdağ, Balıkesir, Kocaeli, Bursa (Yenişehir) ve Muğla çevreleri ile iç ve doğu kesimlerde yer yer sis görülecek.

Rüzgar genellikle güney ve batı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, öğleden sonra Ege'de, akşam saatlerinden itibaren Marmara'da kuvvetli (40-50 km/s) olarak esecek.

UYARILAR

Sis uyarısı: Sabah saatlerinde Tekirdağ, Balıkesir, Kocaeli, Bursa (Yenişehir) ve Muğla çevreleri ile İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinde görülecek sis olayının oluşturabileceği olumsuz şartlara karşı (hava kalitesinde azalama, ulaşımda aksama vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

Buzlanma ve don olayı uyarısı: Bu gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimleri (Gümüşhane, Bayburt, Artvin), İç Anadolu'nun kuzeydoğusu (Sivas, Yozgat, Kayseri) ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda (Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı, Van) yer yer don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.
 


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com