"Bu hafta sinemalarda neler var?"

"Bu hafta sinemalarda neler var?"
''Entelköy Efeköy'e Karşı'' sinemaseverlerle buluşacak

Türk sinemaseverler, bu hafta komedi, korku, gerilim, dram ve animasyon tarzı 6 yeni filmle buluşacak.

Yüksel Aksu'nun yönettiği ve Şahin Irmak, Ayşe Bosse, Emin Gürsoy ile Recep Yener'in oynadığı ''Entelköy Efeköy'e Karşı'' filmi, komedi sahneleriyle izleyicilerin karşısına çıkacak.
Filmde, doğayla baş başa yaşamak isteyen bir grup kentli ekolojist, Ege'de bir köy inşa eder. Köy halkı, tarla ve evlerini yüksek fiyata aldıkları için aktivistleri büyük bir sevgiyle karşılar. Her şey yolundadır, ancak bölgeye kurulması gündemde olan termik santral kararı işleri değiştirir.
Alper Mestçi'nin yönettiği ve Türkü Turan, Tülay Bursa, Selim Gürata ile Zeliha Güney'in oynadığı ''Musallat 2: Lanet'' filmi, korku ve gerilim sahneleriyle sinemaseverlerin ilgisini çekecek.
Filmde, kapkaranlık geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalan öğretmen Elif, yaşadığı tüm sorunların aslında geçmişindeki büyük bir hatadan kaynaklandığını öğrenir. Bu büyük hata ise yanlış zaman ve yerde yapılan, korkunç ve çözülmesi mümkün olmayan bir büyüdür.
Nezih Ünen'in yönettiği ve Yunus Güner, Fadik Sevin Atasoy, Özlem Tekin ile Tan Sağtürk'ün oynadığı ''Mavi Pansiyon'' filmi, aşk ve dram sahneleriyle sinemaseverlerle buluşacak.

Filmin konusu şöyle:

 ''Ahmet'in evliliği sona erdiğinde aşka inancını kaybeder. Bahar ve Esra adlı iki arkadaş, tatil için Ege sahilindeki Mavi Pansiyon'a giden Ahmet'in ilgisini çeker. İkili, farklı karakterlere sahiptir. Zıt karakterli iki güzel kadın ve yalnız bir adam. Pansiyondaki diğer kişiler de aşkın farklı yüzleri ile tanışırken Koray, Ahmet'e iddialı bir rakip olur.''
    

-Yabancı filmler-
    
Martin Scorsese'in yönettiği ve Asa Butterfield, Chloe Moretz, Emily Mortimer ve Ben Kingsley'in oynadığı ''Hugo'' filmi, macera sahneleriyle izleyicilerin ilgisini çekecek. Brian Selznick'in romanından uyarlanan ve 1930 Parisinde geçen filmde, tren istasyonunda yaşayan kimsesiz birinin sonradan babası olacak kişiyle ve bir makineyle arasındaki gizemi anlatıyor.
Roger Donaldson'ın yönettiği ve Nicolas Cage, January Jones, Jennifer Carpenter ile Guy Pearce'nin oynadığı ''İntikamın Bedeli (Seeking Justice)'' filmi, gerilim sahneleriyle sinemaseverlerin ilgisini çekecek.Filmde, Will'in eşi Laura, ağır bir cinsel saldırının kurbanı olur. Karısının durumunu öğrenmek için hastanede bekleyen Will'in yanına bir adam gelir ve ona adli süreci yaşamak yerine, adaleti derhal yerine getirmeyi teklif eder. Çabuk karar vermesi gereken Will, bu teklifi kabul eder ve yasal olmayan yollardan düzen sağlamaya çalışan bir yeraltı örgütünün içine düşer.
Sarah Smith'in yönettiği ve Arda Aydın, Ali Ekber Diribaş, Mazlum Kiper ile Orhan Kemal Aydın'ın seslendirdiği ''Hediye Operasyonu (Arthur Christmas)'' filmi, animasyon sahneleriyle sinemaseverlerle buluşacak.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com