Bu hakim bizi boşayamaz

Bu hakim bizi boşayamaz
Boşanma davası hâkiminin değiştirilmesini isteyen kadın, hâkimin boşanmış olduğu ve dolandırıcıya para kaptırdığı için doğru karar veremeyeceğini iddia etti.

Antalya'da devam eden bir boşanma davasının taraflarından Semra Maden, kadın hâkimin değişmesi için HSYK'ya verdiği dilekçeyle sıradışı bir tartışmanın fitilini ateşledi. Hâkimin de eşinden ayrıldığını belirten Maden, "Boşanmış, aile birliği sona ermiş bir hâkimin taraflı olarak karar vereceğine inanıyorum" dedi.

Hakimin, bir dolandırıcılık şebekesine de para kaptırdığını öne süren Maden, bu durumu da doğru ve tutarlı karar veremeyeceği iddiasına dayanak gösterdi.

Antalya 1. Aile Mahkemesi'nde boşanma davası bulunan Semra Maden, avukatı Ahmet Çevik aracılığı ile HSYK'ya gönderdiği dilekçede, hâkim S.I.'nın, sık sık rapor alıp mazeret bildirerek duruşmalara gelmediği için davanın uzadığını öne sürdü. Semra Maden, hâkim S.I.'nın da eşinden boşandığını belirtti ve özel statüsü ve özel konumu olan bir mahkemede, boşanmış ve aile birliği sona ermiş bir hâkimin taraflı olarak karar vereceğini öne sürdü.

Maden, hakimin davasına bakmasını uygun görmediğini vurguladı. Hâkim S.I.'nın, hafta başında yakalanan bir dolandırıcılık şebekesine para kaptırdığı iddialarını hatırlatan Maden, dilekçesinde şu ifadeye yer verdi: "Tutarlı ve doğru karar veremeyeceği için hâkimin özel öneme sahip aile mahkemesinden alınmasını talep ediyorum." Semra Maden'in avukatı Ahmet Çevik, Antalya Adalet Komisyonu'na da başvurarak, "Cennetten arsa satışı yapan dolandırıcılık şebekesine para kaptırdığı iddia edilen bir hâkimin, aile mahkemesinde görev yapmasının sakıncalı olduğunu" öne sürdü.

6 MİLYON LİRA DOLANDIRDILAR
Hafta başında Antalya, Hatay, Kırıkkale, Çankırı ve Ankara'da
düzenlenen operasyonlarda 2 yılda 6 milyon liralık dolandırıcılık yapan 6 kişilik şebeke çökertilmişti. Çetenin bazı vatandaşları cennetten yer vaad ederek, bazılarını da "Varlık Barışı" kapsamında yurda getirdikleri paranın vergisini ödemek için, fazlasıyla geri vermek üzere para isteyerek dolandırdığı, hâkim S.I.'nın da bu yöntemle dolandırıldığı iddia edilmişti.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com