Bu İddia Çok Konuşulacak!

Bu İddia Çok Konuşulacak!
Dört polisin şehit olduğu saldırıda aracı kullanılan MHP'li meclis üyesi Bestami Kılıç'ın Jandarma'nın haber elamanı olduğu ortaya çıktı..

Olay günü saldırganların izine ulaşan polisin ise 'yanlış ihbarlar ve halkın provoke edilmesiyle' engellendiği belirlendi.
Bugün'ün haberine göre, Hatay'ın Dörtyol İlçesi'nde dört polisin şehit olduğu saldırıyla ilgili şok edici bilgilere ulaşıldı. Saldırıda kullanılan aracın sahibi, Payas Belediyesi MHP'li meclis üyesi B. K.'nin Jandarma'nın haber elamanı olduğu belirlendi. K.'nin saldırıdan önce de Jandarma İstihbarat elemanları ile görüştüğü ortaya çıktı.
Hatay İl Jandarma Alay Komutanlığı tarafından hazırlanan ve 2. Ordu Komutanlığı'na gönderilen istihbarat raporunda çarpıcı bilgiler yer alıyor.

BULUŞMA MADEN OCAĞINDA
Rapora göre olay şu şekilde gerçekleşti: Kozludere yakınlarındaki Bestami Kılıç'a ait maden ocağına saat 14'te plakası belli olmayan ISUZU marka bir kamyonetle Jandarma İstihbaratta çalışan 1'i astsubay, 2'si uzman çavuş üç asker geldi. Yarım saat boyunca B. K. ile görüşen askerler daha sonra ayrıldı. Bu olaydan kısa bir süre sonra 14:30'da B. K., 06 AY 5785 plakalı ve gri renkli Volkswagen Passat aracıyla madenden ayrıldı. Kısa bir süre sonra üçü sivil, ikisi terörist kıyafetli 5 kişi tarafından durduruldu. Cep telefonu ve arabası alınan Kılıç, teröristlerce rehin alındı. Saat 18:30'da TOKİ konutları polis noktasına saldıran 3 sivil kıyafetli terörist, 4 polis memurunu şehit etti. Bu olaydan bir saat sonra da Dörtyol'da içinde üç sivil kıyafetli şahsın olduğu 63 ZN 134 plakalı Renault Broadway araç polisin dur ihtarına uymadığı için durduruldu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com