Bu İddia Ortalığı Karıştıracak!

Bu İddia Ortalığı Karıştıracak!
CHP'de yeni bir kaset skandalı patlak verdi. Baykal'ı CHP liderliğinden eden 'skandal kaset'ten sonra çıkan yeni kaset CHP'de şok etkisi yaptı..

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kaset skandalının ardından CHP'de ikinci kaset skandalı ortaya çıktı. CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi'nin "yatak" sahnelerinin olduğu kaset internet sitelerine düştü. Hamzaçebi ile ilgili kasetin Baykal kanadı tarafından internete servis edildiği iddia ediliyor.

CHP'li Hamzaçebi ile ilgili kaset "yourfilelink.com" adlı video paylaşım sitesinden alınarak "habervaktim.com" isimli internet sitesinde yayınlandı. Baykal ile ilgili kaset de ilk olarak "habervaktim.com" isimli sitede yayınlanmıştı.

CHP'li Hamzaçebi ile ilgili internete sızdırılan kasette yatak görüntülerinin olduğu belirtiliyor. Hamzaçebi'yle bir kadının olduğu videonun görüntüleri internet siteleri tarafından yayınlanamadı.

SKANDAL GÖRÜNTÜLERİ BAYKALCILAR MI SIZDIRDI?

Hamzaçebi ile ilgili kasetin yayınlandığı sitede "Ülkeye asıl büyük zararı hainler (brütüsler) verirler. İhanet ihanetin kardeşidir. Siyasette veya yatakta olması fark etmez.Bu görüntüler ne komplo kurbanlarına aittir ve ne de montaj eseridir. Gerçektir. Brütüslerin ihanet maceraları -1-" şeklinde anons yapıldı. Görüntülerin sonunda ise "Kendini nasıl hissediyorsun küçük brütüs? Hançerlenmek nasıl bir duygu" ifadesi yer alıyor.

İnternette yer alan kasetle ilgili görüntülerde "bu görüntüler ne komplo kurbanlarına aittir ve ne de montajdır" ifadelerinin kullanılması da dikkat çekti. Bu ifadeler ile Deniz Baykal ile ilgili ortaya çıkan kasetin montaj olduğu imasında bulunulduğu belirtiliyor.

KILIÇDAROĞLU'NUN ADAMI

CHP Grup Başkanvekili ve Trabzon Milletvekili Akif Hamzaçebi'nin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yakın isimlerden olduğuna dikkat çekiliyor. Hamzaçebi, Kılıçdaroğlu'nun genel başkan seçilmesinin ardından CHP Grup Başkanvekili oldu. Hamzaçebi, Yalova Milletvekili Muharrem İnce ile birlikte Grup Başkanvekili olmuştu.

CHP'DE KILIÇLAR ÇEKİLDİ

Hamzaçebi ile ilgili kasetin internete sızdırılması CHP'de parti içi kavganın ürünü olarak gösteriliyor. Kılıçdaroğlu ve ekibinin Hamzaçebi ile ilgili kasetin "Baykal'ın ekibi" tarafından internete sızdırıldığını düşündükleri öğrenildi. CHP içinde kasetin kim veya kimler tarafından sızdırıldığına ilişkin araştırma yapılması kararı verildi.

BAŞKA KASETLER DE VAR

İnternete sızan kaset skandalının ardından CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi'nin Grup Başkanvekilliği görevinden istifa edebileceği konuşuluyor. CHP'deki parti içi mücadelede başka kasetlerin de ortaya saçılabileceği belirtiliyor. Hamzaçebi'nin dışında bir başka CHP grup başkanvekili ile ilgili de kasetin yakında ortaya çıkacağı iddia edildi.

BAYKAL'I İSTİFA ETTİRDİ

12 Eylül'de referanduma götürülecek olan Anayasa değişiklik paketinin Meclis Genel Kurulu'nda görüşmelerinin sürdüğü 8 Mayıs 2010 tarihinde gece yarısı internet sitelerini şok bir kaset düşmüştü. Dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile CHP Ankara Milletvekili Nesrin Baytok'a ait olduğu iddia edilen kasetin yayınını Başbakan Erdoğan, hemen o gece ilgili bakanlarına talimat vererek durdurmuştu. Görüntülerin ardından 3 gün sessizliğini koruyan Baykal, 11 Mayıs günü düzenlediği basın toplantısında CHP Genel Başkanlığı'ndan istifa ettiğini açıklamıştı. "Bu kara kampanyaya teslim olmayacağım. Bu hukuksuz ve ahlaksız komplo nedeniyle kimsenin beni sorgulamasına izin vermeyeceğim" diyen Baykal'ın “Yıllardır bekletilen bir kaset yoktur. Bir kaset ele geçirilmiş değildir. Bir komplo imal edilmiştir" demişti.

“Bu komplonun hedefi sadece ben değilim, aynı zamanda CHP'dir" diyen Baykal'ın "CHP de bu kirli tezgahlar karşısında yolunu seçmek zorundadır. Benim istifa kararım, hem Türkiye siyasetini hem CHP'yi yeniden tanzim etmek isteyenlere bir imkan tanıyacak hem de CHP'ye bu komplo ile hesaplaşma fırsatı verecektir” sözleri manidar bulunmuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com