Bu İddia Ortalığı Karıştırır!

Bu İddia Ortalığı Karıştırır!
Başbuğ PKK'YA yardım ve yataklık yapmakla mı suçlanacak?...

Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Ergenekon, Balyoz vb. operasyonlarda polisin belge sızdırdığını söylemişti. Başbuğ’a sert yanıt geldi.

Oğlu Murat Başbuğ ile PKK’lı olduğu iddiasıyla tutuklanan bir kişinin birlikte fotoğrafı yayınlandı.

Bu müthiş habercilik başarısını imza atan gazete ise Vakit oldu. Vakit Gazetesi son dönemde alışkanlık haline getirdiği “belgeli” haberlerine bir yenisini ekledi. Belge denilen fotoğrafı Vakit’e verenler gündemli çalışmakta mahir olduklarını bir kez daha kanıtladı.

****

İddiaya göre polis fotoğrafı PKK’nın dağ kadrosuna militan yollamakla suçlanan Hasan Lala’nın yatak odasında buldu. Haber aynen şöyle:

“09 Nisan 2009 tarihinde İstanbul'da PKK terör örgütüne yönelik yapılan operasyonlarda, Burhan kod adlı Hasan Lala, Melike kod adlı Hacer Nar ve Ali kod adlı Yılmaz Ayyıldız isimli PKK teröristleri yakalanmıştı. Vakit, yakalanarak cezaevine konulan bu 3 teröristle ilgili detaylı bilgilere ulaştı.”

Haber dilinde tarih “09 Nisan” diye yazılmaz. Ama anlaşılan o ki Vakit bu bilgiyi polis fezlekesi ya da iddianameden kes yapıştır yaptı. Dikkat çekici olan husus ise 15 ay önce yapılan polis sorgusunda ulaşıldığı iddia edilen bilgilerin bugün sızdırılıyor olması.

****

PKK’lı olduğu iddia edilen Hasan Lala’nın ifadesinde Murat Başbuğ’dan arkadaşı olarak sözediyor. Hatta Başbuğ’dan asker tayinlerinde yardım istiyor.

Vakit bu iddialar için “iddianamede de yer almıştı” diye yazıyor. Yani herkesin gözü önünde bir iddianame varmış, Vakit de detaylarına ulaşmış.

Kısacası Vakit, Murat Başbuğ’u PKK ile ilişkili olmakla itham ediyor. Murat’ın babası olan Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’nun payına ne düştüğü ise açık: PKK’ya yardım ve yataklık. Vakit ya da belgeyi temin edenler bunu açıkça söylemiyor ama ima böyle.

İnanılır gibi değil.

Türkiye Cumhuriyeti’nin güvenliğinden sorumlu Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en yüksek rütbeli askeri ile PKK arasında ilişki kuruluyor.

Peki bu iddia neden bugün dillendiriliyor?

Vakit dün gerçekleşen PKK saldırıları için şöyle yazmıştı: “PKK’ya ‘buyur gel bize baskın yap denilmiş’ helikopterler yardıma gitmemiş”.

Yani TSK’nın bilerek, isteyerek askerini ölüme yolladığı iddia ediliyor.

Daha fazlası da var.

Bugünün gündemi “özel ordu”. Kuş mu deve mi ne olduğu henüz belli olmayan yeni ordu fikri - tartışmaları TSK’nın “yetersiz bir güç” olduğu iddialarına temel oluşturuyor.

Başbuğ’nun oğlunun fotoğrafı ise çıtayı biraz daha yukarı çıkarıp, Genelkurmay Başkanı’nın terör örgütüne yardım ve yataklık suçlanmasına imkan tanıyan şartları çağırıyor.

Dinci – yandaş medyaya “hükümetin yayın organı” elbisesi bile dar geliyor.

Başbuğ 10 gün sonra Genelkurmay Başkanlığı görevini bırakıyor. Giderayak nasıl bir açıklama yapacak henüz bilmiyoruz.

Ancak kulağımıza gelenlere göre Murat Başbuğ ile ilgili yakında başka haberlerde okuyabileceğimiz.

Odatv.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com