Bu iddialar neden yalanlanmıyor?

Bu iddialar neden yalanlanmıyor?
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Emniyet'in ABD Büyükelçisi yetkililerine brifing verdiği iddiasına tepki gösterdi.

CHP Lideri "Türkiye sömürge ülkesi mi? Hükümet neden yalanlamıyor" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD Büyükelçiliği yetkililerine, Türk polisi tarafından brifing verildiği yönündeki haberi değerlendirirken, “Başbakan çıkıp çok net bir açıklama yapmalıdır” ifadelerini kullandı.

Brifing kimin talimatıyla oldu?

Bu brifing olayındaki davranış doğruysa Türkiye süratle sömürge ülkesi konumuna geliyor demektir. Başbakan tarafından çok ama çok net bir açıklama yapılması gerekiyor. Bu brifing kimin talimatıyla oldu? Bu brifingten Başbakan’ın bilgisi var mı, yok mu? Eğer yoksa, davayla ilgili brifing vermek nereden, kimden çıktı?

Pazarlıklar...

Bu bilgileri verenler Türkiye Cumhuriyeti’nin yargısının bağımsız olduğunu, devletinin bağımsız olduğunu bilmiyorlar mı? Bu brifing Washington’daki at pazarlıklarının bir sonucudur. Wikileaks belgelerinin tutarsız olduğunu daha önce Başbakan söylemişti. Başbakan’ın İsviçre’de 8 hesabı olduğu yazıldığında da bu yönde açıklamalar yapılmıştı. Bu konuda ortaya konulduğu iddia edilen bilgilerin doğruluğu tartışılabilir. Ancak ortada bir sonuç var. Türk istihbaratı, Türk polisi, ABD Büyükelçiliği’nde brifing veriyor. Şu ana kadar ‘brifing verilmedi’ diye hiçbir yalanlama gelmedi. Bu vahim bir durumdur.

Gerekçe ne?...

Gerçekten böyle bilgilendirmeler oldu mu olmadı, Başbakan’ın çıkıp kamuoyunu bilgilendirmesi lazım. Hangi gerekçeyle bilgilendirmeler yapıldı? Bu bilgilendirmelerin hiçbirisi masum değil. Bir ülke düşünün kendi kamuoyuyla, parlamentosuyla paylaşmadığı bilgileri, ABD istihbaratı ile ABD yetkilileri ile paylaşacak. Eğer Türk kamuoyundan gizlenerek bunlar yapılıyorsa ve kamuoyunun bilmediklerini ABD biliyorsa, ortada çok ciddi bir sorun var demektir. Bu Türkiye’nin itibar meselesidir ve itibar yara almıştır. Çok ilginç. Bu kadar iddia var Başbakan çıkıp bir açıklama dahi yapma gereğini duymuyor. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com