Bu İmamın Camiye Girmesi Yasak

Bu İmamın Camiye Girmesi Yasak
Trabzon'da, tartıştığı müezzini silahla tehdit ettiği öne sürülen imam Ahmet Koç'un camiye girişi, cami derneği tarafından yasaklandı...

Trabzon'da, müezzini tehdit edip silah çektiği iddia edilen imam, cami derneğinin şikâyeti üzerine görevden alındı. Dernek, imamın camiye girişini de yasakladı. 'Camiden kovulan' imam, devlet memuru olduğunu söyleyerek açıklama yapmaktan kaçınırken eşi ise, "Kocamı tehdit ettiler, korkudan bayıldı. Bunlar yüzünden depresyona girdi" dedi.

'NAMAZ KILDIRAMAZ'
Yaklaşık bir ay önce yaşanan olayda Boztepe Camisi imamı Ahmet Koç ile müezzin Mehmet Ulu arasında tartışma yaşandı. İddialara göre Koç, Ulu'yu silahla tehdit etti, ardından güvenlik kamerasını kırdı. Cami derneği yönetim kurulu, daha önceden de imamın müezzine karşı bu tür hareketlerinin olduğunu öne sürerek savcılığa suç duyurusunda bulunup, müftülüğe de şikâyet etti. İmam hakkında idari ve adli soruşturma başlatıldı. Müftülük soruşturma kapsamında imamı açığa aldı. İmama tepki gösteren dernek yönetimi bununla da yetinmeyip ortak bir kararla imam Koç'un camiye girişini yasakladı. İmamın geçimsiz olduğunu öne süren Dernek Başkanı Ali Yavuz, "Cemaatle sorunu yok ama müezzinle sürekli kavga ediyor. Kavganın bir tarafı da hep o. Bu imamın camide namaz kıldırmasını istemiyoruz" dedi. Yavuz, kararlarının hukuki olup olmadığına yargının karar vereceğini kaydetti. İmam Ahmet Koç'un eşi Elif Koç ise şunları söyledi: "Kocam namaz kıldırmak için evden çıkıyor. Camiye yaklaştığında yolunu kesip tehdit ediyorlar. Bir gün yine aynısını yaptılar. Korkudan bayıldı ve hastaneye kaldırıldı. Doktorlar, 'depresyon' dedi. Biz de şikâyetçi olduk. Eşimin istifa etmesi yönünde baskı yapıyorlar" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com