Bu İmamların Arkasında Namaz kılınmaz Çünkü...

Bu İmamların Arkasında Namaz kılınmaz Çünkü...
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal paylaşım sitesi Twitter'den eleştirilere yanıt verdi...

Demirtaş, imamın ve dinin terörle mücadele gibi bir görevi olamayacağını, devletin bu misyonla gönderdiği imamların AK Parti, cemaat ve tek millet propagandası yaptıklarını ileri sürerek, "Bu nedenlerle amacı ibadet olmayan,siyasi bir görev verilmiş imamların arkasında saf tutulmasın diyorum" dedi.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel başkanı Selahattin Demirtaş, Kürt sorununun çözümünde 4 temel talebe dikkat çekmek için başlattıkları sivil itaatsizlik eylemleri kapsamında Cuma namazlarının meydanlarda kılınmasına yönelik eleştirileri sosyal paylaşım sitesi Twitter'den yanıtladı. Demirtaş, hükümetin Milli Güvenlik Kurulu'nda bir karar alarak terörle mücadele amacıyla Güneydoğu'ya imam gönderilmesinin planlandığını belirterek, şöyle dedi:

"Ben de diyorum ki, imamın ve dinin terörle mücadele gibi bir görevi olamaz. Devletin bu misyonla gönderdigi imamlar, AKP, cemaat ve tek millet propagandası yapıyor. Bu nedenlerle, amacı ibadet olmayan,siyasi bir görev verilmiş imamların arkasında saf tutulmasın diyorum. Geçmiste JİTEM'e, özel time, koruculara da aynı görevler verildi. İmamlara bu gorevi verirseniz 'amaç acısından' bunlardan hiç bir farkı kalmaz. Dini kullanmaya çalışan, imamları ve camiyi terörle mücadelenin bir aracı haline getirmeye gayret eden MGK'dir, hükümettir. Durum budur. Bu arada, gerçekten eleştiri ve öneri içeren bütün yorumlara cevap vermeye çalışıyorum. Yetişemediklerimden özür diliyorum. Sırf hakaret etme niyetiyle mesaj yazıp zahmete katlanan arkadaşlar benden aynı zahmeti beklemesin tabi ki."


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com