"Bu iş en çok İsrail sevinecek!"

"Bu iş en çok İsrail sevinecek!"
En Çok İsrail Sevindi, Patriot Planı İsrail İle Ortaklaşa mı Yapıldı?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak; “İsrail diyor ki ABD-Türkiye planı Gazze’yi unutturdu, patriotlaın İsrail’i de koruyacağı doğru mu?”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, İsrail İstihbarat Teşkilatı Mossad’a yakınlığıyla bilinen Debkafile sitesinde yer alan özel analizde Türkiye’nin patriot talebinin İsrail’in çok işine yaradığı görüşüne yer verildiğini belirterek, “Patriotlar İsraili de mi koruyacak. Bu talep İsrail ile anlaşmalı olarak mı NATO’ya iletildi” sorusunu gündeme getirdi.

Toprak, Debka File sitesinde dün yer alan ve İsrail askeri kaynakları ile İsrail istihbarat birimlerine dayandırılan “özel analiz” de çok çarpıcı değerlendirmelere yer verilmektedir. Türkiye’nin Patriot talebi ile Ortadoğu’da ve Dünyada “projektörlerin Gazze’den Suriye üzerine çevrildiği, bunun da İsrail’e yaradığı, İsrail’i rahatlattığı Gazze’yi gündemden düşürdüğü belirtilmektedir” dedi.

İsrail istihbarat örgütlerine yakınlığı tüm dünyada kabul edilen Debka sitesinde İsrail askeri ve İstihbarat kaynaklarına dayandırılan bilgilere göre İsrail yetkilileri Türkiye’nin Patriot talebiyle artık Suriye’ye yönelik olarak bir NATO operasyonu başlatıldığını ABD liderliğindeki bu NATO operasyonunun ABD-Türkiye operasyonu olduğunu ifade ettiklerini belirten Toprak :

Debkafile exclusive” logosuyla yayımlanan analizde NATO’dan teknik bir heyetin Türkiye’de Patriot füzelerinin konuşlanması ile ilgili incelemelere başladığına dikkat çekilerek; ABD’nin ve NATO’nun Suriye ihtilafına müdahalesine yönelik adımların atılması ile Ortadoğu’daki askeri projektörlerin ışığını, Gazze’den Suriye savaşına kaydırdığı ifade edilmektedir. Genelkurmay Başkanlığı’nın füzelerin savunma amaçlı olduğu açıklamasına da yer verilen analizde, ABD ve İsrail askeri kaynaklarının ise füzelerin Suriye’nin tüm kuzeyini, Halep ve Humus’u da kontrol edeceği dile getirilmektedir. Asıl daha da çarpıcı olan bilgi ise Türkiye’nin desteklediği Suriyeli muhalif güçlerin Güney’de Suriye ordusuna ait kilit önemdeki hava radar tesislerini tahrip ettiği gün, Türkiye’nin de patriot talebinde bulunduğu bilgisine yer verilmekte ve bunun İsrail’in çok işine geldiği yetkililere dayandırılarak aktarılmaktadır.

İsrail askeri ve istihbarat yetkililer Debka’ya verdikleri bilgilerde Patriotları ABD askerlerinin ve komutanlarının yöneteceğini, dolayısıyla ABD-Türkiye planının önemli bölümünün İsrail’i etkilediğini ve ilgilendirdiğine söylemektedirler. Bu değerlendirmelere bakıldığında adeta İsrail, Türkiye’ye teşekkür etmektedir.” diye konuştu.

Erdoğan Toprak, Debka’nın özel bilgileri ve ABD-İsrail askeri istihbarat yetkililerine dayandırdığı bu özel bilgilerde Türkiye adına bazı korkunç pazarlıkların yapıldığının anlaşıldığını öne sürerek Başbakanın halka doğruları, gerçekleri söylemesini istedi.

Toprak şu soruları gündeme getirdi:

“Sonuç olarak, patriotların konuşlandırılması talebinin ardında, İsrail’in bile bildiği ancak Türk halkından, meclisinden gizlenen bir plan bir anlaşma mı vardır. İsrail ile de bu çerçevede ortak mı hareket edilmektedir. Patriotların aynı zamanda ve büyük ölçüde İsrail’i de koruma amaçlı olacağı bizzat İsrailli yetkililerce aktarılmaktadır. Başbakanın ve Dışişleri bakanının Gazze için döktükleri gözyaşı sahte midir. Perde arkasında ABD ve İsrail ile Gazze’yi unutturmak, projektörleri Suriye’ye çevirmek stratejisi mi izlenmektedir? Türkiye’nin desteklediği muhalifler, öncelikle İsrail’in güvenliği için mi Suriye’nin Güneyindeki tesisleri imha etmişlerdir. Türkiye nasıl bir belaya, nasıl bir bataklığa sürüklenmek istenmektedir. Başbakan çıkıp bunun hesabını vermeli, halka gerçekleri,i doğruları, İsrail ve ABD ile yapılan gizli pazarlıkları, planları açıklamalıdır.” dedi. (BCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com